Tuesday, April 24, 2018

EUWF's Smackdown Live-April 24 results

Summer Tag Festival VIII:
1. Brian Thunder and Mark Night beat All Night Express
2. Mojo Riley and Elias (Subbing for Zach Ryder) beat Heavy Machinery
3. The Revival beat LAX
4. Young Bucks beat Street Profits
5. Gran Matelik and Akira Tozawa beat TM61
6. The Masters beat Heath Slater and Rhino
7. Adam Cole and Mike Bennett beat Bruce Doomsday and Eddie Venom
8. Wyatt Brothers beat Los Ice Creams

TV Title Tournament (Airing Exclusivily on EUWF Networl)-EUWF Bracket:
1. Roamn Reigns beat Tye Dillinger
2. Claudio Castagnoli beat KENTA
3. Rusev beat Brian Kendrick
4. Prince Devitt beat Sheamus

This Day In Wrestling History-April 24 (SAT get screwed out of 6 Man Tag Titles After Winning Them, Piper/Mike Bison/Sullvian, Best Of Extreme Nightmare Part 1, First Round of King Of The Ring XI, Easter Bash 2011 Night 3, Best Of Lightweight Tournament 19, Wrestle Fest 2016 Day 2, Best Of Lightweight Tag Team Tournament 16)

This Day In Wrestling History-April 24:

Saturday Slam Jam-4/24/1999 results:
1. Sgt. beat Lash Laroux
2. White Ninja beat Trooper 2
3. Venom beat Shadow Ninja
4. Snake Eyes beat Doomsday
5. Falcon beat Trooper 1
6. Joe and Barbecue beat Duke and Guile to retain the EUWF World Lightweight Tag Team Titles.
7. Night Brothers beat Ken and Ryu
8. Sagat beat Hacksaw Jim Duggan
9. Sabu beat Scott Norton
10. Justin Credible beat Bam Bam Bigelow to retain the EUWF IC Title.
11. Jim Brooks beat Booker T to retain the EUWF World TV Title.
12. Rob Van Dam beat Bill Goldberg

EUWF's Monday Night Raw-4/24/2000 results:
1. Machine, Rhendo, Blanka beat Extreme, Ranger, Sagat
2. Eddie Guerrero and Perry Saturn beat Nova and Chris Chetti
3. Chris Benoit and Dean Malenko beat Crazy
4. Super Crazy beat Kanyon
5. Hollywood Doomsday beat Bam Bam Bigelow
6. Steve Corino beat Tajiri to win the EUWF World Lightweight Title.
7. Dallas Page beat Kurt Angle
8. Jim Brooks beat Jerry Lynn to retain the EUWF US Title.
9. Speedster Lite beat Jeff Jarrett to retain the EUWF World Heavyweight Title.
10. RJ Hammer, Terry Funk, Tommy Dreamer, Sandman, Tazz, King Bison beat Jeff Jarrett, Rhino, Wall, Impact Players, Mike Bison in a Tower Of Doom Match.

Wednesday Night Brawl-4/24/2002 results:
The show starts with Ric Blade and Chris Jericho attacking Tajiri and putting him out of the tag team match.
1. Homicide beat Billy Kidman
2. Snake Eyes and Ninja Kid beat Mark Night and Chris Night
3. Vlad beat Edge
4. Guile beat Taion
Rob Van Dam is shown walking around backstage looking for a partner when someone in the shadows offer to be his partner.  The person in the shadow was never shown who it was until the match.
5. Low Ki beat Val Venis
6. Joe beat Goldust
7. S.A.T. beat Piloit, Ken, Ryu to win the EUWF World 6 Man Tag Team Titles.  Piloit made an open challenge to any 6 man team and the s.a.t. came through the crowd and attacked them.  They hit the Spanish fly and then the red alert to win the titles.  S.A.T. started to head to the back when they were attacked by Rikishi, Big Show, Machine, Sagat attacked them.  Big Show chokeslam all three and Piloit covers red. nWo ref nick patrick ran in and made a fast count giving the belts back to Piloit, Ken, Ryu.
8. Rob Van Dam and Chris Benoit beat Chris Jericho and Ric Blade.  RVD first came out from the back and made the heals wait.  Chris Benoit's music started up and the place went nuts.  Y2J and Blade went crazy too.  The end came when Jericho tried to hit Benoit with the US title but RVD caught him with a van damanitor with the belt.  Benoit then put Blade into the crippler crossface for the win.

EUWF's Thursday Night Smackdown-4/24/2003 results:
1. Balls Mahoney beat Sean Morley
2. Night Brothers beat Impact Players to retain the EUWF World Heavyweight Tag Team Titles.
3. Homicide beat Test
4. Booker T beat Michael Shane
Roddy Piper comes out for Piper's Pit and said that his original guest isn't here this week.  His second choice left the company on monday.  He then introduced Mike Bison and Jill Night.  Piper said that he is glad a true wrestler and not some muscle bound idiot was champion of the company.  Mike said that if piper was in his prime now he probably be a champion and Piper thanked him.  Kevin Sullivan came to the ring and clammed he was out there to be interviewed by Piper.  Sullivan was mad that Mike was taking his time and called him a loser.  Mike was about to get up but Devil Bison comes to the ring.  He looks ready to hit Mike but throws a fireball into Sullivan's face.  The Messiah, Chris Jericho, Test, Eve Bison comes out attacking Piper, Mike, Jill.  Kane comes out clearing the ring of Devil, Messiah, Jericho, Test, Eve out of the ring and leaves carrying Sullivan.  Heals then go back to attacking Mike, Piper, Jill till Booker T, Doomsday, Joe, Speedster Lite, Rob Van Dam made the save.
5. Rob Van Dam beat Justin Credible
6. Joe beat Christopher Daniels to retain the EUWF World Lightweight Title.
7. Speedster Lite beat The Messiah to retain the EUWF World TV Title.  #1 Contenders Trophy wasn't on the line.
8. Mike Bison beat Doomsday and Chris Jericho in a 3 Way Dance to retain the EUWF World Heavyweight Title.  EUWF US Title was not on the line.

Saturday Slam Bash-4/24/2004 results:
This was the first of a now four part Best Of Extreme Nightmare show. The show featured the following matches in either in full match or highlight or music video highlight package. First Extreme Nightmare was three different tv tapings made into one giant ppv.
1. RJ Hammer, Sabu, Tommy Dreamer, 911, Pitbulls, Gangstas, Sandman, Shawn Michaels, 2 Cold Scorpio v.s. Raven, Brian Lee, Bruise Brothers, Eliminators, Fabulous Ones, Taz, Brian Pillman, Cactus Jack in a War Games Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
2. Chris Benoit and Dean Malenko v.s. Public Enemy v.s. Eliminators in a 3 Way Dance (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
3. Gangstas v.s. Hoodies in a Cage In Hoody Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
4. RJ Hammer v.s. Raven in a No Rope Barbed Wire and Thumbtack Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
5. Tommy Dreamer, Pitbulls, Public Enemy v.s. Brian Lee, Bruise Brothers, Eliminators v.s. Shane Douglas, Chris Benoit, Dean Malenko, Gangstas in a 3 Way Cage Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
6. Sabu v.s. Taz in a Tables Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
7. Public Enemy v.s. Chris Benoit and Dean Malenko in a Brawl Game Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
8. Rey Misterio Jr. v.s. Juventud Guerrera in a Mexican Death Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
9. Taz v.s. Steve Austin in a I Quit Cage Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
10. RJ Hammer v.s. Jesus Bison in a No Rope Electrified Barbed Wire and Exploding Ring Death Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
11. Shawn Michaels v.s. Raven v.s. RJ Hammer in a 3 Way Cage Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
12. Chris Jericho v.s. Rob Van Dam in a No Holds Barded Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
13. Axl Rotten v.s. Ian Rotten in a Barbed Wire Bat Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)
14. Eddie Guerrero v.s. Psicosis in a No Holds Barded Match (Extreme Nightmare 1-5/26/96)

EUWF's Monday Night Raw-4/24/2006 results:
1. Crazy beat Dynamic Duo, Gothics, Knockout/Slasher in a 4 Way Dance to retain the EUWF World Lightweight Tag Team Titles.
2. Sagat beat Little Guido in a First Round King Of The Ring XI Tournament Match.
3. Machine beat Big Show in a First Round King Of The Ring XI Tournament Match.
4. RC Haas beat Ric Flair in a First Round King Of The Ring XI Tournament Match.
5. New Troopers beat Old School Troopers, New Demolition, Dangerous Trio in a 4 Way Dance to retain the EUWF World 6 Man Tag Team Titles.
6. Speedster Lite beat Carlito Carribbean Cool to retain the EUWF IC Title.
7. Doomsday beat Chris Masters  to retain the EUWF World TV Title.
8. Brian Thunder beat John Fire, Duke Snake Eyes, Kurt Angle in an American Heroes Gauntlet Match to retain the EUWF World Heavyweight Title.

EUWF's Friday Night Smackdown-4/24/2009 results:
1. RJ Hammer and Gail Kim beat Brian Thunder and Jade Thunder
2. MVP and Mark Night beat Austin Aries and Chuck Taylor
3. Piloit beat Ted Dibiase Jr.
4. Shad beat Eric Stevens
5. Roderick Strong beat JTG
6. Eddie Edwards beat Primo Colon
7. Davey Richards beat Cody Rhodes
8. Chris Hero and William Regal beat Bryan Danielson and Big Show

ECW's Saturday Nights At The Arena-4/24/2010 results:
1. Doomsday beat Joey Mathews
2. Naughty By Nature beat Briscoe Brothers
3. Osirin Portal beat Doomsday Kid and Venomous
4. Joe and Piloit beat Drake Younger and Scotty Vortekz
5. Low Ki, Spirit, Jack Crystal beat Masada, Necro Butcher, Delirious
6. Venom beat John Morrison
7. Young Bucks beat Dudleyz to retain the ECW/EUWF/TWF US Tag Team Titles Rematch.
8. Homicide and American Wolves beat AJ Styles, Chris Hero, Shelton Benjamin

Easter Bash 2011 Day 3-4/24/2011 results:
Best Of Lightweight Tournament 19:

Day 3:
Sweet Sixteen Round:

1. #1 Bryan Danielson (38-14-1) beat #11 WN Alpha (4-5-1)
2. #4 Ricochet (15-7-0) beat #3 Eric Bison (21-18-0)
3. #5 Power Warrior (11-6-2) beat #3 Mark Night (23-17-1)
4. #2 Roderick Strong (24-12-1) beat #8 Matt Cross (6-6-1)
5. #3 Mr. America (23-11-1) beat #4 Kenny Omega (12-4-1)
6. #12 Akira Tozawa (5-0-0) beat #2 Jay Lethal (24-14-0)
7. #5 Frankie Kazarian (14-8-1) beat #3 Jim Brooks (22-14-0)
8. #14 Eddie Edwards (5-0-0) beat #2 Austin Aries (24-13-1)

Elite Eight Round:

1. #1 Bryan Danielson (39-14-1) beat #4 Ricochet (15-8-0)
2. #5 Power Warrior (12-6-2) beat #2 Roderick Strong (24-13-1)
3. #3 Mr. America (24-11-1) beat #12 Akira Tozawa (5-1-0)
4. #5 Frankie Kazarian (15-8-1) beat #14 Eddie Edwards (5-1-0)

Final Four Round:

1. #1 Bryan Danielson (40-14-1) beat #5 Power Warrior (12-7-2)
2. #3 Mr. America (25-12-1) beat #5 Frankie Kazarian (15-9-1)

Final Round:

1. #1 Bryan Danielson (41-14-1) beat #3 Mr. America (25-13-1) to win BOLT19 and his first one.

Non Tournament Matches:

1. American Heroes beat Peter Spider, Freddie Waldeno, Tristin Heartsend, Richie Borndo
2. Ninja Kid #3, Blood Ninja, Crazy Ninja, General Ninja, General Samurai beat WN Omega, Black, White, Red, Sigma
3. Venom beat Drake Younger, Jun Kasai, Guile in a 4 Way No Rope Barbed Wire Match to retain the ECW World TC HC Title.
4. Doomsday beat Masada to retain the TWF World TV Title.
5. Machine, Sagat, Chris Night beat Kings Of Wrestling
6. Lightning Duo beat Dynamic Duo
7. Gedo, Jado, Jushin Liger, Prince Devitt beat Rey Misterio Jr., Sin Cara, Brett Wayfield, Jackson Rouch
8. Pink Dudley, Miss Lee, Manami Toyota beat Star Pryde, Kong, Madison Eagles 
9. The Core beat Naughty By Nature, Doomsday, Kid, Venomous
10. Kofi Kingston beat Petey Williams, Rocky Romero, Rich Swan, John Morrison, Kenny Omega in a 6 Way Dance to retain the ECW World Junior Heavyweight Title.
11. Mike Bennet, Johnny Gargano, Chuck Taylor, Matt Sydal beat Davey Richards, Hallowicked, Sami Callihan, Amazing Red
12. CM Punk beat Eric Bison to retain the EUWF World Triple Crown Title.

TWF's Tuesday Night Wars-4/24/2012 results:
1. Jade Thunder and Temptress beat Lady Trooper and Lady Gangster
2. Nightmare beat New Bruise Brothers in a Hardcore Match.
3. Ariel Bison and Star Pryde beat Beth Phoenix/Nattie Neidhart, Blonde Amibition, Lady Bruisers, Queens Of Wrestling in a 5 Way Dance to retain the Unified World Ladies Tag Team Titles.
4. Alcarda Vania beat Sara Del Rey and Justine Hounda in a 3 Way Dance to retain the Unified World Ladies Title.

ECW's Wednesday Night Brawl-4/24/2013 results:
1. HC Bytch and Janet Lee Bison beat Pink Dudley and Nattie Neidhart
2. Sagat beat Bryan Danielson in a Non Title Match.
3. Austin Aries beat Doomsday
4. New Public Enemy and Matt Tremont beat Bison Brothers and Guile
5. Kofi Kingston beat Frankie Kazarian
6. Venom beat Robert Roode
7. Jack Swagger, Rhino, Brodie Lee, Jimmy Rave beat Mr. America, Machine, Jack Crystal, Thomas Bernard
8. Samoa Joe and Cyrus Bourne beat Dolph Ziggler and Big E. Langsten

TWF's Thursday Night Fire-4/24/2014 results:
Summer Tag Festival IV:

1. Guile and Taion beat Road Knights
2. East/West Dragons beat Samurai Ninja II and Ninja Kid III
3. Doomsday and Venombeat Knight Hunter and Dagger
4. Naughty By Nature beat WN Red and White
5. Dangerous and Nightmare Backlot Warriors beat Richie Borando and Tristian Heartsend
6. WN Alpha and Black beat Brian Thunder and Duke
7. New Bruise Brothers beat Snake Eyes and John Fire
8. Bison Brothers beat Vlad and Impaler

ECW's Friday Nights At The Arena-4/24/2015 results:
Summer Tag Festival V
:
1. Austin Aries and Robert Roode beat Brodie Lee and Eric Rowan
2. Colony beat World's Cutest Team
3. Primo and Epico beat Devon Moore and Lucky 13
4. Prince Devitt and KENTA beat Hallowicked and Frightmare
5. Rhino and Guile beat Low Ki and Kenny King
6. Oi4K beat Sami Zayn and Cyrus Bourne
7. Pac (Filling in for Bryan Danielson) and Samoa Joe beat The Kingdom
8. Bad Influene beat Lucha Dragons

EUWF's Wrestle Fest 2016 Day 2-4/24/2016 results:
Best Of Lightweight Tag Team Tournament 16 Round 4:

1. Bracket 1: Mark Andrews and Marty Scurll beat Blk Jeez and Peeper Parks
2. Bracket 2: Dogs Of War beat Crazy
3. Bracket 3: Young Bucks beat Brett Wayfield and Jackson Rouch
4. Bracket 4: King Peter and Freddie Waldeno beat Dagger and Knight Hunter
5. Bracket 5: reDragon beat Primo and Epico
6. Bracket 6:
All Night Express beat Osirian Portal
7. Bracket 7: Ash Hyde and Seth Owens beat Donity Brothers
8. Bracket 8: Vlad and Impaler beat Throwbacks

Quarter-Final Round:

1. Dogs Of War beat
Mark Andrews and Marty Scurll
2. Young Bucks beat King Peter and Freddie Waldeno
3. reDragon beat All Night Express
4. Ash Hyde and Seth Owens beat Vlad and Impaler

Semifinal Round:

1. Young Bucks beat Dogs Of War
2. Ash Hyde and Seth Owens beat reDragon

Final Round:

1. Ash Hyde and Seth Owens beat Young Bucks to win the Tournament.

Non Tournament Matches::

1. Pink Dudley and Hardcore Bytch beat Sasha Banks and Tamina
2. Kevin Steen, Adam Cole, Trevelor Lee, Andrew Everett beat Sami Zayn, Cyrus Bourne, Colt Cabana, Moose
3. Kings Of Wrestling beat Hot and Spicy in a Summer Tag Festival VI Match.
4.
Wildfire beat Tommaso Ciampa and Johnny Gargano by DQ in a Summer Tag Festival VI Match.
5. Vaudvillians beat Macrus Dove and Owen Star
in a Summer Tag Festival VI Match.
6. Speedster Lite and Jim Brooks beat Kent Wonder and Bruce Blood
in a Summer Tag Festival VI Match.
7. Daryl Ranger and Daniel Xtreme beat War Machine
in a Summer Tag Festival VI Match.
8. Eric Young and Dolph Ziggler beat The Premier Athlete Brand
in a Summer Tag Festival VI Match.

EUWF's Monday Night Raw-4/24/2017 results:
1. Lucha Dragons beat Throwbacks in a Summer Tag Festival VII Match.
2. #Broken Matt Hardy beat Bo Wyatt.  After the match Bryatt Wyatt challenged Matt to a House Of Horrors Match Next Monday.  Matt agreed.
3. Lince Dorado and Akira Tozawa beat Ricochet and Rich Swan in a Summer Tag Festival VII Match.
4. John Moxly beat Taion
5. Ascension beat Blk Jeez and Pepper Parks in a Summer Tag Festival VII Match.
6. Bryatt Wyatt beat Jeff Hardy
7. Colony beat Motor City Machine Guns in a Summer Tag Festival VII Match.
8. Mike Biosn beat Roman Reigns
9. Drew Gulak and Tony Nese beat N_R_G in a Summer Tag Festival VII Match.
10. Christopher Daniels beat Cyrus Bourne in a No DQ Match to retain the EUWF World Heavyweight Title.

Monday, April 23, 2018

EUWF's Monday Night Raw-April 23 results

1.  Tye Dillinger beat Kyle O'Reily and Zach Ryder in a 3 Way Dance to retain the EUWF World Iron Man Title.
2. Samoa Joe beat The Miz in a Cage Match to retain the EUWF World Heavyweight Title. Booby Lashley got in the cage spearing joe and Miz covered him but joe kicked out.  Miz decided to leave when Brock lesnar's music hit and Paul Haymen went to hide in the cage with the miz.  Lashley meet Lesnar who was in a neck brace.  Two brawled till he speared him throuhg part entrance electric board.  While miz distracted Joe got back and locked in choke for the win.


Summer Tag Festival VIII:
1. KENTA nd Prince Devitt beat Los Ice Creams
2. Ascension beat Wyatt Brothers to win the EUWF US Tag Team Titles.
3. Tony Neese and Drew Gulak beat Bruise Brothers
4. Rusev and Aiden English beat PYT
5. Doc Gallows and Karl Anderson beat Titus O'Neil and Apollo Crews
6. War Machine beat Chad Gable and Shelton Benjamin
7. All Night Express beat Chuckie T and Ricochet
8.  Bad Influence beat The Kingdom

TV Title Tournament (Airing Exclusivily on EUWF Networl)-EUWF Bracket:
1. Shinsuke Nakuamara beat Kofi Kingston
2. Elias beat Curt Hawkins
3. Chris Hero beat Mike Benett
4. Apollo Crews beat Shelton Benjamin

This Day In Wrestling History-April 23 (Easter Bash 2000, Best Of Light Tournament 2 and 19, American Heroes look for Revenge on Kurt Angle, Easter Bash 2011 Night 2, Best Of Lightweight Tag Team Tournament and Sunday Night Party changes announced, Wrestle Fest 2016 Day 1, Best Of Lighweight Tag Team Tournament 16)

This Day In Wrestling History-April 23:

Easter Bash 2000-4/23/2000 results:
EUWF's Second Ever Best Of Light-Heavyweights Tournament
Note: This was the first Tournament in 3 years.  It was also first to use brackets and take place at a Easter Bash PPV.
Bracket 1-Round 1:
1. Tajiri beat Taion
2. Venom beat Boxer
3. Super Crazy beat Trooper 3
4. Falcon beat Extreme Knight
5. Snake Eyes beat Trooper 1
6. Christ Benoit beat Cyborg
7. Blanka beat Chavo Guerrero Jr.
8. Lane beat White Ninja

Round 2:
1. Tajiri beat Venom
2. Falcon beat Super Crazy
3. Chris Benoit beat Snake Eyes
4. Blanka beat Lane

Round 3:
1. Falcon beat Tajiri
2. Chris Benoit beat Blanka

Quater-Finals:
1. Falcon beat Chris Benoit

Bracket 2-Round 1:
1. Guile beat Rave
2. T.A.F.K.A.P.I. beat Shadow
3. Dean Malenko beat Trooper 4
4. Mike Bison beat King Bison
5. Duke beat Extreme
6. Eddie Guerrero beat Trooper 2
7. X-Pac beat General Destroyer
8. Juventud Guerrera beat Ninja Kid

Round 2:
1. Guile beat T.A.F.K.A.P.I.
2. Dean Malenko beat Mike Bison
3. Eddie Guerrero beat Duke
4. X-Pac beat Juventud Guerrera

Round 3:
1. Dean Malenko beat Guile
2. Eddie Guerrero beat X-Pac

Quater-Finals:
1. Eddie Guerrero beat Dean Malenko

Bracket 3-Round 1:
1. Steve Corino beat Basher
2. Jerry Lynn beat Sgt.
3. Edge beat Road Block
4. Matt Hardy beat Rhendo
5. Christian beat Trooper 5
6. Jeff Hardy beat Ken
7. Ranger beat Trooper 6
8. Simon Diamond beat Chris Night

Round 2:
1. Steve Corino beat Jerry Lynn
2. Edge beat Matt Hardy
3. Christian beat Jeff Hardy
4. Ranger beat Simon Diamond

Round 3:
1. Steve Corino beat Edge
2. Christian beat Ranger

Quater-Finals:
1. Steve Corino beat Christian

Bracket 4-Round 1:
1. Nova beat Mark Night
2. Hollywood Doomsday beat Trooper 7
3. Danny Doring beat Trooper 8
4. Chris Candido beat Extreme Ninja
5. Mikey Whipwreck beat Sgt. Destroyer
6. Justin Credible beat Knight
7. Ryu beat Kid Kash
8. Lance Storm beat Justice

Round 2:
1. Hollywood Doomsday beat Nova
2. Chris Candido beat Danny Doring
3. Justin Credible beat Mikey Whipwreck
4. Lance Storm beat Ryu

Round 3:
1. Hollywood Doomsday beat Chris Candido
2. Justin Credible beat Lance Storm

Quater-Finals:
1. Hollywood Doomsday beat Justin Credible

Semifinals:
1. Falcon beat Eddie Guerrero
2. Hollywood Doomsday beat Steve Corino

Finals:
1. Hollywood Doomsday beat Falcon to win the Second Best Of The EUWF Light-Heavyweight Tournament.

EUWF's Monday Night Raw-4/23/2001 results:
Doomsday walks into RJ Hammer's locker room and he is watching something on a tv.
Doomsday: "I want some kinda loser leaves match with Jesus Bison tonight."
RJ: "I can't do that."
Doomsday: "Why?"
RJ: "You are already booked into a
match tonight and Eric Bison is not here tonight.  I tried to book myself with him in one but he said he had to go to the doctor's.  Anyway it has been booked between me and him for Extreme Nightmare XI."  Doomsday looks mad and walks out of the locker room.  Doomsday walks back in.
Doomsday: "What is my match tonight?"
RJ: "Four way against me, Undertaker, Chris Benoit."  Doomsday throws a chair into the room and walks out.
1. Ken and Ryu beat Sgt. and Roadblock
2. Tommy Dreamer beat X-Pac
3. Sand Knight and Sand Girl beat Matt Hardy and Lita.  The end came when Spirit ran in and hit Matt with a chair and put Sand Girl onto him.
4. Spirit, Low Ki, Taka Michinoku, Sho Funaki beat Joe, Barbecue, Dynamic Duo.  The end came when American Turncoats, Machine, Mankind coast Joe, Barbecue, Dynamic Duo the match.  Duke, Falcon, Mankind distracted the ref while Machine hit a top rope leg drop onto the back of Joe's head.
5. Shadow WX beat Rhyno to retain the EUWF World Hardcore Title.
6. Venom beat Tazz to retain the EUWF World TV Title.
7. Speedster Lite and Dudleys beat Chris Jericho and Naughty By Nature
8. Doomsday beat RJ Hammer, Undertaker, Chris Benoit in a Four Way Dance to retain the EUWF World Heavyweight Title.

Wednesday Night Brawl-4/23/2003 results:
1. Dudleyz (Bubba, D-Von, Pink) beat Ax, Smash, Domaninatrix from new demolition
2. Michael Shane beat Billy Kidman
3. Johnny Stamboli beat Colt Cabana
4. Joe beat Chuck Palumbo
5. FBI beat Briscoe Brothers to retain the EUWF World Lightweight Tag Team Titles.
6. AJ Styles beat Spike Dudley
7. Booker T beat Matt Hardy
8. Doomsday, CM Punk, Sabu beat Chris Hero, The Messiah, Test

TTWF 4/23/2004 Viking Hall results:

1. Lady Doomsday beat Fire Woman to retain the TTWF World Women's Title.
2. Gothics beat Sho Funaki and Ruckus to retain the TTWF World Junior Heavyweight Tag Team Titles.
3. Red beat Michael Shane to retain the TTWF World Junior Heavyweight Title.
4. Jim Brooks and beat Edge and BJ Whitmer in a Dream Partner Tag Team Match.
5. Venom beat Shadow WX to win the TTWF World Hardcore Title. Raven actually interfered helping Venom winning the match. Venom and Raven started fighting against each other after the match till Doomsday Alliance wrestlers separated the two. Barbecue made a Non Sanction Match for Extreme Nightmare 17: Unfinished Business 2004. He said that the two could chose their own stipulations and ref saying that no regular TTWF ref would ref the match. He also said that it would be for TTWF World Hardcore Title.
6. Colt Cabana beat RC Haas to retain the TTWF World TV Title.
7. Naughty By Nature beat Trent Acid and Adam Flash (filling in for MIA Johnny Kashmere) to win the TTWF World Heavyweight Tag Team Titles.
8. CM Punk and Chris Benoit beat Doomsday and Christopher Daniels in a Dream Partner Tag Team Match.

TTWF's Saturday Slam Bash-4/23/2005 results:
The show started with American Heroes demanding some kind of payback on Kurt Angle after he hurt Snake Eyes' ankle last tuesday.  Barbecue said that he would figure something out and asked for the American Heroes not to take up Angle on his showily Special Challenge tonight.  Muhammad Hassan and Divari walked interrupting Brian from answering.  Muhammad demanded some kinda title match and Barbecue gave him a match against Sagat.  Brian and Muhammad got into it after the announcement of the match.  Brian told him to get out of here and looked ready to get into fight with him.  Muhammad and Divari just back out of the room.
1. Kurt Angle beat John Fire in a Special Challenge Match.  Angle would not let go of the ankle lock really trying to break john's ankle.  Brian Thunder and Duke ran to the ring just to be attacked by Divari and Hassan with chairs before they could make the save.  The rest of Doomsday Alliance made the save.
2. Piloit beat Jimmy Rave
Brian Thunder and Duke demanded a match with Angle, Hassan, Divari at backlash.  Barbecue said he make it but he heard that John and Snake Eyes are in no condition to wrestle for a couple of weeks leaving Brian and Duke with no partner.  He said they got to get a partner.
3. Sagat beat Muhammad Hassan to retain the TTWF World TV Title.
4. Jay Lethal beat Billy Kidman to retain the TTWF World Junior Heavyweight Title.
5. Paul London and Spanky beat Los Guerreros to retain the TTWF World Heavyweight Tag Team Titles.
6. Mr. America beat Christian to retain the TTWF US Title.
Brian Thunder came from the back and got the mic.  He said that he couldn't find a right partner in the back so he is asking someone who isn't hear to be his and duke's partner at backlash.  He gets on his knees asking on the mic for Hulk Hogan to be their partner at Backlash.  Brian said that Hulk Hogan is American Hero just like him and Duke and need his help to take care of Angle, Divari, Hassan.
7. Samoa Joe beat Snake Eyes to retain the #1 Contenders Trophy For TTWF World Heavyweight Title.
8. Bryan Danielson beat Brian Thunder to retain the TTWF World Heavyweight Title.

EUWF's Monday Night Raw-4/23/2007 results:
1. Venom beat Spirit, Jack Evans, Matt Bentley in a 4 Way Non Title #1 Contenders Trophy Tournament Match.
2. Low Ki beat Davey Richards, Harry Smith, Joe in a 4 Way #1 Contenders Trophy Tournament Match.
3. Shawn Michaels beat Eric Young, Piloit, TJ Wilson in a 4 Way #1 Contenders Trophy Tournament Match.
4. Machine beat Randy Orton, Batistia, Frankie Karazarian in a 4 Way #1 Contenders Trophy Tournament Match.
5. Paul Burchill beat James Gibson, Nigel McGuiness, El Generico in a 4 Way #1 Contenders Trophy Tournament Match.
6. Carlito beat Johnny Nitro, Chris Hero, Undertaker in a 4 Way Non Title #1 Contenders Trophy Tournament Match.
7. Doomsday beat Roderick Strong, MVP, Kane in a 4 Way #1 Contenders Trophy Tournament Match.
8. Ric Flair beat Mr. Kennedy, B-Boy, John Cena in a 4 Way #1 Contenders Trophy Tournament Match.
9. Briscoe Brothers beat Highlanders to retain the EUWF World Heavyweight Tag Team Titles.
10. Venom beat Low Ki, Shawn Michaels, Machine, Paul Burchill, Carlito, Doomsday, Ric Flair in a 8 Way #1 Contenders Trophy Tournament Final Match to win the #1 Contenders Trophy For EUWF World Heavyweight Title and a title shot at Extreme Nightmare 23 on May 20.  After the match Mr. America, Michaels, Hero, Strong attacked Doomsday and Venom till Machine, Sagat, Carlito, Burchill, Flair made the save.

ECW's Wednesday Night Brawl-4/23/2008 results:
1. Colt Cabana beat Shelton Benjamin
2. Jerry Lynn beat CM Punk
3. Joker beat Homicide in a Non Title Match.
4. Super Crazy beat Matt Cross
5. Paul Burchill beat AJ Styles
6. Tommy Dreamer and Balls Mahoney beat Naughty By Nature to retain the ECW World Heavyweight Tag Team Titles.
7. Spirit and Jack Crystal beat James Gibson and Jimmy Yang
8. Samoa Joe beat Machine and Roderick Strong in a 3 Way Dance to retain the ECW World Heavyweight Title and EUWF World Heavyweight Title.

TWF/EUWF's Superstars-4/23/2009 results:
1. Jade Thunder, Samantha Bison, Jill Night beat Lady Speed, Ariel Bison, Miss Lee
2. Brian Thunder and Trooper 1/2 beat Hoodies and Mike Bison
3. Samoa Joe beat MVP
4. RJ Hammer won a 20 Man Battle Royal to win a TWF World Heavyweight Title Shot this sunday at Sunday Night Party 78. Mark Night, Venom, Doomsday, Spirit, Chris Night, Eric Bison, Sagat, Jack Crystal, Power Warrior, Chris Hero, AJ Styles, CM Punk, Trooper 1, Big Show, Taion, Austin Aries, Colt Cabana, Tyler Black, The Brian Kendrick was also in the match.

EUWF's Friday Night Smackdown-4/23/2010 results:
1. Guile and Speedster Lite beat Eric Bison and Commander in a Non Title Match.
2. Laurie Hammer beat Nattie Neidhart to retain the EUWF World Ladies Title.
3. Bryan Danielson beat Jim Brooks
4. Mr. America beat Jack Swagger in a Non Title Match.
5. Kenny King beat Ray Gordy
6.  Colon Brothers and Matt Hardy beat El Generico, Colt Cabana, Kenny Omega
7. Mark Night and Brian Thunder beat Tyler Black and Austin Aries
8. Triple H, Kane, Heart Dynasty beat CM Punk, RJ Hammer, Jack Evans, Brett Wayfield in a Anything Goes Match.

Easter Bash 2011 Day 2-4/23/2011 results:
Best Of Lightweight Tournament 19:

Chris Cash Bracket-Round 1:

1. #1 Amazing Red (30-9-1) beat #16 Blood Ninja (0-4-0) 
2. #8 Johnny The Kid (4-4-0) beat #9 General Samurai (2-4-0)
3. #5 Power Warrior (8-6-1) beat #12 KAGETORA (0-1-0)
4. #4 Sonjay Dutt (13-14-0) beat #13 Bronadom Culter (0-1-0)
5. #6 Jimmy Rave (6-4-0) beat #11 Crazy Backlot Warrior (1-7-0)
6. #3 Chavo Guerrero Jr. (18-17-0) beat #14 Johnny Goodtime (0-1-0)
7. #7 Jigsaw (5-7-0) beat #10 Darin Corbin (1-4-0)
8. #2 Roderick Strong (21-12-0) beat #15 Sugar Dunkerton (0-2-0)

Round 2:

1. #1 Amazing Red (31-9-1) beat #8 Johnny The Kid (4-5-0)
2. #5 Power Warrior (9-6-1) beat #4 Sonjay Dutt (13-15-0)
3. #6 Jimmy Rave (7-4-0) beat #3 Chavo Guerrero Jr. (18-18-0)
4. #2 Roderick Strong (22-12-0) beat #7 Jigsaw (5-8-0)

Round 3:

1. #5 Power Warrior (10-6-1) beat #1 Amazing Red (32-10-1)
2. #2 Roderick Strong (23-12-0) beat #6 Jimmy Rave (7-5-0)

Round 4:

1. #5 Power Warrior (10-6-2) wrestled #2 Roderick Strong (23-12-1) to a draw.

Chris Candido Bracket-Round 1:

1. #1 Doomsday (28-15-2) (BOTLT 3 Winner) beat #16 Trik Davis (0-5-0)
2. #9 Cheech (3-4-0) beat #8 Dave Crist (3-5-0)
3. #5 Sgt. (8-11-0) beat #12 Cyrus Bourne (1-10-0)
4. #13 Johnny Gargano (1-0-0) beat #4 TJ Perkins (11-11-1)
5. #6 Gran Akuma (6-6-0) beat #11 East Side Dragon (1-6-0)
6. #3 Eric Bison (18-17-0) beat #14 Atsushi Kotoge (0-1-0)
7. #10 Sami Callihan (2-3-0) beat #7 Jay Briscoe (4-8-0)
8. #2 Spirit (21-12-0) beat #15 Shiima Xion (0-3-0)

Round 2:

1. #9 Cheech (4-4-0) beat #1 Doomsday (29-15-2)
2. #13 Johnny Gargano (2-0-0) beat #5 Sgt. (8-12-0)
3. #3 Eric Bison (19-17-0) beat #6 Gran Akuma (6-7-0)
4. #10 Sami Callihan (3-3-0) beat #2 Spirit (22-13-0)

Round 3:

1. #13 Johnny Gargano (3-0-0) beat #9 Cheech (4-5-0)
2. #3 Eric Bison (20-17-0) beat #10 Sami Callihan (3-4-0)

Round 4:

1. #3 Eric Bison (21-17-0) beat #13 Johnny Gargano (3-1-0)

Super Crazy Bracket-Round 1:

1. #1 Davey Richards (28-8-0) (BOLT 16 Winner) beat #16 Tommy Knight (0-5-0)
2. #9 Gedo (3-4-0) beat #8 Street Hustler (3-6-0)
3. #5 Devon Moore (7-2-0) beat #12 Jun Kasai (0-1-0)
4. #4 Guile (12-15-0) beat #13 Lance Bravodo (0-1-0)
5. #6 Azriael (6-8-0) beat #11 Smasher (1-6-0)
6. #3 Matt Sydal (17-6-0) beat #14 Dustin Cutler (0-1-0)
7. #10 Naruki Doi (2-3-0) beat #7 Smash (4-10-0)
8. #2 Jay Lethal (21-13-0) beat #15 WN Black (0-3-0)

Round 2:

1. #1 Davey Richards (29-8-0) beat #9 Gedo (3-5-0)
2. #4 Guile (13-15-0) beat #5 Devon Moore (7-3-0)
3. #3 Matt Sydal (18-6-0) beat #6 Azriael (6-9-0)
4. #2 Jay Lethal (22-13-0) beat #10 Naruki Doi (2-4-0)

Round 3:

1. #1 Davey Richards (30-8-0) beat #4 Guile (13-16-0)
2. #2 Jay Lethal (23-13-0) beat #3 Matt Sydal (18-7-0)

Round 4:

1. #2 Jay Lethal (24-13-0) beat #1 Davey Richards (31-8-0)

Tajiri Bracket-Round 1:

1. #1 Taion (27-15-1) beat #16 Trooper 3 (0-5-0)
2. #8 Matt Cross (4-5-0) beat #9 John Morrison (2-6-0)
3. #5 Great Sasuke (7-5-0) beat #12 Jackson Rouch (0-1-0)
4. #4 Kenny Omega (11-3-1) beat #13 Harlem Bravodo (0-1-0)
5. #6 Knockout (6-8-0) beat #11 Roadblock (1-8-0)
6. #3 CIMA (17-8-0) v.s. #14 Andy Ridge (0-1-0)
7. #7 Trooper 1 (5-9-0) beat #10 Ninja Kid #3 (1-4-0)
8. #2 Homicide (21-13-2) beat #15 Ophidian (0-3-0)

Round 2:

1. #8 Matt Cross (5-5-0) beat #1 Taion (27-16-1)
2. #4 Kenny Omega (12-3-1) beat #5 Great Sasuke (7-6-0)
3. #3 CIMA (18-8-0) beat #6 Knockout (6-9-0)
4. #2 Homicide (22-13-2) beat #7 Trooper 1 (5-10-0)

Round 3:

1. #8 Matt Cross (5-5-1) wrestled #4 Kenny Omega (12-3-1) to a draw.
2. #2 Homicide (23-13-2) beat #3 CIMA (18-9-0)

Round 4:

1. #8 Matt Cross (6-5-1) beat #2 Homicide (23-14-2) in a Triple Threat Match.  Him and #4 Kenny Omega (12-3-1) advance.

Brian Pillman Bracket-Round 1:

1. #1 Brian Thunder (27-16-2) (BOLT 5 Winner) beat #16 Trooper 5 (0-6-0)
2. #8 Hallowicked (4-6-0) beat #9 Trooper 2 (2-8-0)
3. #12 Akira Tozawa (1-0-0) beat #5 Sabian (6-7-0)
4. #4 Harry Smith (11-7-0) beat #13  Kyle O'Reily (0-1-0)
5. #6 Ruckus (6-10-0) beat #11 Knight (1-8-0)
6. #14 Mike Bennet (1-0-0) beat #3 Delirious (16-12-1)
7. #7 Snake Eyes (5-10-0) beat #10 Jimmy Delaney (2-3-0)
8. #2 Speedster Lite (21-17-0) (BOLT 6 Winner) beat #15 Matt Johnson (0-3-0)

Round 2:

1. #8 Hallowicked (5-6-0) beat #1 Brian Thunder (27-17-2)
2. #12 Akira Tozawa (2-0-0) beat #4 Harry Smith (11-8-0)
3. #14 Mike Bennet (2-0-0) beat #6 Ruckus (6-11-0)
4. #2 Speedster Lite (22-17-0) beat #7 Snake Eyes (5-11-0)

Round 3:

1. #12 Akira Tozawa (3-0-0) beat #8 Hallowicked (5-7-0)
2. #2 Speedster Lite (23-17-0) beat #14 Mike Bennet (2-1-0)

Round 4:

1. #12 Akira Tozawa (4-0-0) beat #2 Speedster Lite (23-18-0)

Rey Misterio Bracket-Round 1:

1. #1 Rey Misterio Jr. (26-11-0) (BOLT 11 Winner) beat #16 Extreme Knight (0-6-0)
2. #9 Slasher (3-8-0) beat #8 Darkness Backlot Assassin (3-7-0)
3. #12 Rich Swan (1-0-0) beat #5 Rocky Romero (6-8-0)
4. #4 Ricochet (11-7-0) beat #13 Heath Slater (0-1-0)
5. #6 John Fire (6-13-0) beat #11 Basher (1-8-0)
6. #3 Petey Williams (16-13-0) beat #14 Zach Sabre Jr. (0-1-0)
7. #7 Chris Night (5-11-0) beat #10 Jake Crist (1-5-0)
8. #2 Quiet Storm (20-9-0) beat #15 Nick Johnson (0-3-0)

Round 2:

1. #1 Rey Misterio Jr. (27-11-0) beat #9 Slasher (3-9-0)
2. #4 Ricochet (12-7-0) beat #12 Rich Swan (1-1-0)
3. #3 Petey Williams (17-13-0) beat #6 John Fire (6-14-0)
4. #2 Quiet Storm (21-9-0) beat #7 Chris Night (5-12-0)

Round 3:

1. #4 Ricochet (13-7-0) beat #1 Rey Misterio Jr. (27-12-0)
2. #3 Petey Williams (18-13-0) beat #2 Quiet Storm (21-10-0)

Round 4:

1. #4 Ricochet (14-7-0) beat #3 Petey Williams (18-14-0)

Non Tournament Matches:

1. Pink Dudley beat Madison Eagles to retain the TWF World Ladies Title.
2. Kong beat Miss Lee to retain the ECW World Ladies Title.
3. Peter Spider beat Freddie Waldeno, Tristin Heartsend, Richie Borndo in a 4 Way Dance.
4. Lightning Duo beat Trooper 4 and 5
5. Machine beat Chris Hero
6. CM Punk beat Bryan Danielson to retain the EUWF World Triple Crown Title.

EUWF's Monday Night Raw 3 Hour Special-4/23/2012 results:
1. Future Shock and Uso Brothers beat Joe, Barbecue, Peter Spider, Freddie Waldeno
2. Speedster Lite beat Hernadez
3. Rich Swan beat Jackson Rouch
4. Chris Hero beat Ryback
5. American Wolves beat John Moxly and Sami Callihan
6. Albert beat Claudio Castagnoli
7. Super Smash Brothers and Drew McIntyre beat Amazing Red, TJ Perkins, Tyler Black
8. WN Alpha/Sigma and Cyrus Bourne beat Briscoe Brothers and Jay Lethal
9. Vlad, Impaler, Night Brothers beat Young Bucks, Doomsday, Venom
10. Roderick Strong and Michel Elgin beat Homicide and Low Ki
11. Christopher Daniels, Frankie Kazarian, TJ Wilson beat Bryan Danielson, Power Warrior, AJ Styles
12. Jim Brooks beat Randy Orton to retain the EUWF World Triple Crown Title. The end came when Brock Lensar came out hitting F5 on Orton.  After that said that he is the only one going to beat Brooks for the title and will happen on sunday.

TWF's Tuesday Night Wars-4/23/2013 results:
1. Guile beat WN Sigma
2. Night Brothers beat New Demolition
3. Vampire Nation beat American Heroes
4. Sagat beat Bubba Jones to win the TWF World Heavyweight Title #1 Contenders Tournament Final Round Match and TWF Wrold Heavyweight Title shot at SNP102 on April 28.

ECW's Wednesday Night Brawl-4/23/2014 results:
1. Dolph Ziggler beat Cyrus Bourne in a No DQ Non Title Match.

Summer Tag Festival IV:

1. Black Valkyrie beat Grey/Gold Dragons
2. Bryan Danielson and Samoa Joe beat Jeff Shot and Alex Havoc
3. Goldust and Cody Rhodes beat Nightmare
4. Jigsaw and Hallowicked beat Doomsday Kid and Venomous
5. Rockness Monsters beat Mike Bennett and Tommaso Ciampa
6. Austin Aries and Robert Roode beat Spirit and Jack Crystal
7. Devon Moore and Danny Havoc beat Kevin Steen and Jimmy Jacobs
8. Briscoe Brothers beat Chris Sabin and TJ Perkins

EUWF's Thursday Night Smackdown-4/23/2015 results:
The show began with the announcement of starting next year Best Of Lightweight Tag Team Tourmanet will take place over two days.  XVI will take place during the new PPV called Wrestle Fest 2016.  Sunday Night Party will move to the weekend before or not even in april.  Talk and plans to maybe next have the show just in February next year.  Much like Slam Jam City use to be every couple of months and now its once a year.

Summer Tag Festival V:

1. Prime Time Players beat Johnny Gargano and Chuck Taylor
2. Ascension beaet Young Bucks
3. Davey Richards and Rocky Romero beat Enzo Amore and Colin Cassady
4. Tyler Black and Roman Reigns beat Xavier Woods and Big E to win the US Tag Team Titles.
5. Bravado Brothers beat Ricochet and Rich Swan
6. Throwbacks beat The Miz and Damien Shadow
7. Randy Orton and Bryatt Wyatt beat Jay Lethal and Ron Killings
8. John Moxly and Sami Callihan beat reDragon

EUWF's Wrestle Fest 2016 Day 1-4/23/2016 results:
Best Of Lightweight Tag Team Tournament 16:
Bracket 1-Round 1:
1.
Speedster Lite and Jim Brooks (BOLTT1 Winners) beat Silver and Black Warriors
2.
Mark Andrews and Marty Scurll beat Sgt. and Roadblock
3.
RPG Vice beat Carson Jackson and Daily Watson
4.
Harrison Boss and Tommy Bernard beat Road Knights
5.
John Moxly and Sami Callihan beat Lghtning Ninja and War Ninja
6.
Colony beat Hot and Spicy
7.
Blk Jeez and Peeper Parks beat Lightning Duo
8.
Homicide and Low Ki beat Knockout and Slasher

Round 2:

1. Mark Andrews and Marty Scurll beat Speedster Lite and Jim Brooks
2. RPG Vice beat Harrison Boss and Tommy Bernard
3. Colony beat John Moxly and Sami Callihan
4. Blk Jeez and Peeper Parks beat Homicide and Low Ki

Round 3:

1. Mark Andrews and Marty Scurll beat RPG Vice
2. Blk Jeez and Peeper Parks beat Colony


Bracket 2-Round 1:

1. Hollywood
Doomsday and Mr. Venom (BOLTT VIII Winners) beat Obariyon and Kodama
2.
Dogs Of War beat Heath Slater and Adam Rose
3.
Ascension beat Chris Prime and Matt Pigpen
4.
The BDK beat Crazy and Lightning Warriors
5.
Motor City Machine Guns (BOLTT IX Winner) beat Nightmare and Darkness Warriors
6.
Macrus Dove and Owen Star beat Sonjay Dutt and Fandgo
7.
Rick Knife and Stu Bomb beat Kent Wonder and Bruce Blood
8.
Crazy beat Patrick Red and Black Jack

Round 2:

1. Dogs Of War beat Hollywood Doomsday and Mr. Venom
2. Ascension beat The BDK
3. Motor City Machine Guns beat Macrus Dove and Owen Star
4. Crazy beat Rick Knife and Stu Bomb


Round 3:

1. Dogs Of War beat
Ascension
2. Crazy beat Motor City Machine Guns

Bracket 3-Round 1:

1.
Night Brothers (BOLTT IV Winners) beat Phoenix Edge and Scott Shock
2.
Brett Wayfield and Jackson Rouch beat Saviors
3.
Colt Star and Patrick Throne beat War and Crash Warrior
4.
Cyrus Bourne and Sami Zayn beat Fire and Crazy Ninja
5.
Bad Influence (BOLTTXIII Winners) beat Trooper 5 and 6
6.
Jack Flap and Chris Gun beat Lightning Warriors
7.
Young Bucks beat Jeffery Alpha and Jack Pink
8.
Taylor Wad and GQ Wiley beat Remy Who and Tom Master

Round 2:

1. Brett Wayfield and Jackson Rouch beat Night Brothers
2. Cyrus Bourne and Sami Zayn beat Colt Star and Patrick Throne
3. Bad Influence beat Jack Flap and Chris Gun
4. Young Bucks beat Taylor Wad and GQ Wiley


Round 3:

1. Brett Wayfield and Jackson Rouch beat Cyrus Bourne and Sami Zayn
2. Young Bucks beat Bad Influence

Bracket 4-Round 1:

1.
Chuck Taylor and Icarus beat Taion (BOTLTT V Winner) and Mr. America
2.
Dagger and Knight Hunter beat Jeff Shot and Alex Havoc
3.
Dean Nuke and Nicky Acid beat John Rose and Apocalypse
4. The Kingdom beat
Brent White and David Omega
5.
Spirit and Jack Crystal (BOLTXII Winners) beat GL and Flash
6.
The New Day beat Iron Gloves II
7.
King Peter and Freddie Waldeno beat Gulak Brothers
8.
The Bloc Party beat Grey and Gold Dragons

Round 2:

1. Dagger and Knight Huner beat Chuck Taylor and Icarus
2. Dean Nuke and Nicky Acid beat The Kingdom
3. The New Day beat Spirit and Jack Crystal
4. King Peter and Freddie Waldeno beat The Bloc Party


Round 3:

1. Dagger and Knight Hunter beat
Dean Nuke and Nicky Acid
2. King Peter and Freddie Waldeno beat The New Day

Bracket 5-Round 1:

1. PYT beat
Brian Thunder (BOLTT II and III Winner) and Duke Thunder (BOLTT III Winner)
2.
reDragon beat East/West Dragons
3.
Hot Shots beat Daryl Ranger and Daniel Xtreme
4.
Caprice Coleman and AR Fox beat Rex Lion and Gary J
5.
Richie Borndo and Tristin Heartsend beat Prince Devitt and Chris Jericho
6.
Primo and Epico beat Eric Bison and Guile
7.
N_R_G beat Ligi Brothers
8.
The World's Cutest Team beat New Dark Warriors

Round 2:

1. reDragon beat PYT
2. Hot Shots beat Caprice Coleman and AR Fox
3. Primo and Epico beat Richie Borndo and Tristin Heartsend
4. The World's Cutest Team beat N_R_G


Round 3:

1. reDragon beat Hot Shots
2. Primo and Epico beat
The World's Cutest Team

Bracket 6-Round 1:

1.
Los Ice Creams beat Piloit (BOLTTT VII Winner) and Masion Dixie
2.
All Night Express beat Trooper 9 and 10
3.
ACH and Matt Sydal beat Blood Ninja and Samurai Ninja III
4.
Team Apocaylpse beat Devon Moore and Danny Havoc
5.
Ricochet and Rich Swan beat Naughty By Nature (BOLTT X Winners)
6.
Aliens beat Crazy and Lightning Warriors
7.
Vermin beat Extreme Knights
8.
Osirian Portal beat Rock Hider and Crasher Jack

Round 2:

1. All Night Express beat Los Ice Creams
2. ACH and Matt Sydal beat Team Apocaylpse
3. Ricochet and Rich Swan beat Aliens
4. Osirian Portal beat Vermin


Round 3:

1. All Night Express beat ACH and Matt Sydal
2.
Osirian Portal beat Ricochet and Rich Swan

Bracket 7-Round 1:

1.
John Fire (BOLTT II Winner) and Snake Eyes beat Connor Stark and Bruce Summers
2.
Link Rod and Kong Remer beat Trooper 7 and 8
3.
Alistair Hound and Travis Jazz beat Snake Byte
4.
Ash Hyde and Seth Owens beat Mikey Bailey and Buxx Belmar
5.
Hoodies (BOLTTXIV Winners) beat Doomsday and Sandy Warriors
6.
Beaver Boys beat Road Ragers
7.
Tommaso Ciampa and Johnny Gargano beat Doomsday Kid and Venomous
8.
Donity Brothers beat Jump Start

Round 2:

1. John Fire and Snake Eyes beat Link Rod and Kong Remer
2. Ash Hyde and Seth Owens beat Alistair Hound and Travis Jazz
3. Beaver Boys beat Hoodies
4. Donity Brothers beat Tommaso Ciampa and Johnny Gargano


Round 3:

1. Ash Hyde and Seth Owens beat John Fire and Snake Eyes
2. Donity Brothers beat Beaver Boys

Bracket 8-Round 1:

1.
Austin Aries and Roderick Strong (BOTLTT VI Winners) beat Purple Haze
2.
Hard Luck Fighters beat Brian Kendrick and Paul London
3.
Lio Rush and Joey Janela beat Trooper 1 and 3
4.
Throwbacks beat Wildfire
5.
Briscoe Brothers (BOLTTXI Winners) beat Kappa Knights
6.
Bravado Brothers beat Dynamic Duo
7.
Vlad and Impaler beat Lucky 13 and Conor Claxton
8.
Gambit Inc beat Shot Busters

Round 2:

1. Austin Aries and Roderick Strong beat Hard Luck Fighters
2. Throwbacks beat Lio Rush and Joey Janela
3. Briscoe Brothers beat Bravado Brothers
4. Vlad and Impaler beat Gambit Inc

Round 3:

1. Throwbacks beat Austin Aries and Roderick Strong
2. Vlad and Impaler beat Briscoe Brothers

Sunday, April 22, 2018

This Day In Wrestling History-April 22 (Cyberslam 2000, Flair away RJ Hammer will play, Guile explains why he joined nWo, Mike Bison/Speedster Lite an uneasy team, Haymen reminded who pays his check, First Round Of King Of The Ring XI, Sunday Night Party 67, Best Of Lightweight Tag Team Tournament VII, Easter Bash 2011 Day 1, Best Of Lightweight Tournament 19, Brock Lensar destroys RJ Hammer)

This Day In Wrestling History-April 22:

Thursday Night War-4/22/1999 results:
1. Sgt. beat Trooper 4
2. Ken and Ryu beat Naughty By Nature
3. Night Brothers beat Guile and Duke
4. Yoshiri Tajiri beat Al Snow
5. Super Crazy beat El Vampiro
6. Dean Malenko beat Rocky Maivia
7. Lance Storm and Chris Jericho beat Sabu and Rob Van Dam
8. Steve Austin beat Kane to retain the EUWF World Heavyweight Title.

Saturday Slam Jam Special: Cyberslam 200-ECW Arena-4/22/2000 results:
1. Trooper 1 and 2 beat Extreme and Ranger
2. King Bison, Falcon, Queen Bison, Princess Ariel beat Mike Bison, Duke, Lady Knight, Lady Trooper
3. Naughty By Nature beat Nova and Chris Chetti
4. Hardy Boys beat Danny Doring and Road Kill
5. Edge and Christian beat New Dangerous Alliance
6. Booker T beat Little Guido
7. Venom beat 2 Cold Scorpio
8. Eddie Guerrero beat Kid Kash
9. Chris Benoit beat Jerry Lynn to reteain the EUWF IC Title.
10. Jim Brooks beat D-Lo Brown to retain the EUWF US Title.
11. Speedster Lite beat Steve Corino to retain the EUWF World Heavyweight Title.
12. RJ Hammer, Bam Bam Bigelow, Hollywood Doomsday, Sandman, New Jack, Tommy Dreamer beat Rhino, Tajiri, Dudleys, Impact Players in a Skyway Of Hell Match.

EUWF's Monday Night Raw-4/22/2002 results:
RJ Hammer came to the ring announce that Brock Lensar has put Ric Flair in the hospital and that RJ has changed Flair's line up.  He said the Backseat Boyz will not defend there tag titles against Hot Stuff tonight but will defend there singles titles tonight.  He also announced that RVD will have to defend the IC title against Ric Blade in a ladder match.  He also announced there would be no EUWF world title match instead making a tag team match between Doomsday and Barbecue v.s. himself and Venom.  Hot Stuff comes to the ring very angry.  Jim Brooks then asked why the hell him and Eddie Guerrero being robbed of the tag title shot.  RJ said that the Backseat Boyz are his top tag team for the nWo and not Hot Stuff.  Brooks and Guerrero look even more mad but said this story isn't over.  Backseat Boyz come to the ring.  The two teams start back and forth with words and only RJ kept them from throwing punches.  Naughty By Nature and Hardy Boyz attack Hot Stuff and Backseat Boyz.  All four teams fight and then out of nowhere Undertaker comes to the ring.  He gives RJ him a chokeslam and heals head to the back.  RJ, Backseat Boyz, Hot Stuff are shown backstage after the match.  Backseat Boyz and Hot Stuff still ready to get into a fight but RJ keeps them apart.  He then makes a match for Extreme Nightmare with Backseat Boyz defending the tag titles against Hot Stuff, Naughty By Nature, Hardy Boyz.  Both teams stop but said there problems are far from over.  RJ sighs in relief and then walks into his office where Raven and Guile were ready to get into a fight.
Guile: "You back out on our deal."
Raven: "Part of the deal didn't involve you winning the title."
Guile: "Wasn't sure you were going to make it back to win it so I took advantage of the situation.  Anyway where is my title that was promised?"
RJ: "Shut up both of you.  Guile you want a title?  Vlad needs a partner tonight so get ready because your match is up second tonight."
Guile: "Fine but Raven this isn't over.  My problem with you extended way beyond last night."  Guile walks out of the locker room.  Raven and RJ look at each other.  RJ throw his hands in the air.
RJ: "This is getting out of hand."  Guile walked out of the locker room to bump into Jesus Bison.
Jesus: "Hey old buddy!"
Guile: "Hey Eric."  Guile doesn't look to happy to see him.
Jesus: "My name is Jesus Bison and not Eric bison anymore.  You don't look happy to see your old buddy.  It is so good to see you back with your friends."
Guile: "I didn't turn my back on Mike Bison and Doomsday Alliance for you, Raven, or anyone in the nWo.  I did it for respect.  I did it because that sneak Taion stole what should have been my tag team title reign with and that traitor Mike had worked with that zombie or whatever Taion is.  I came to the nWo for RJ Hammer and respect.  Mike Bison should have let me team with him again to get the tag titles and not that zombie.  Jesus you and I we have a long history.  That will never change.  We were once friends and that will never be again.  What you did to me I will never forget.  For right now we are just business partners through a common friend and nothing else."
Jesus: "Will that ever change?"  Guile just walks away from him without a reply and Jesus shakes his head.
1. Piloit, Ken, Ryu beat Strong Ninja, Blood Ninja, Shadow Ninja to retain the EUWF World 6 Man Tag Team Titles.
2. Vlad and Guile beat Snake Eyes and Ninja Kid to win EUWF World Lightweight Tag Team Titles.
3. Lady Hammer beat Lita to retain the EUWF World Ladies Title.
4. Jesus Bison and Samantha Bison beat Mankind and Womankind to win EUWF World Mixed Tag Team Titles.  Samantha celebrated backstage and ran into Lady Trooper backstage.
Lady Trooper: "Looks like the cheating chumps are now the champs."
Samantha: "You got a problem with that?"
Lady Trooper: "Oh yeah but me and my husband Taion have more of a problem with your husband Jesus Bison using one his masks to cause Barbecue the EUWF world title last night."
Samantha: "What are you going to do?  Wrestle us, lose, disappear and fake your deaths.  Wait a minute your husband already did that."
Lady Trooper: "How about you put your actions behind your words?  How about you put the new title you have up against me and Taion at Extreme Nightmare 13 on May 19."
Samantha: "Fine with me as long Jesus gets to wrestle Taion on Smackdown."
Lady Trooper: "No problem but enjoy those belts as you can because come extreme nightmare you won't have them any longer."  Lady Trooper walks away from Samantha.  Jesus Bison walks up to Samantha having heard everything she said.
Jesus: "What the hell was that?"
Samantha: "Come on we can beat those wimps."
Jesus: "We just won the belts and you already made our first PPV title defense?  Oh man."  Jesus walks away.  Taion and Lady Trooper are seen watching this.
Taion: "We got them right were we want them."
5. Raven beat Mike Bison to retain the EUWF World Hardcore Title.
6. Undertaker beat Scott Steiner in a Street Fight
7. Nova beat Low Ki to win the EUWF World Lightweight Title.
8. Ric Blade beat Rob Van Dam in a Ladder Match to win EUWF IC Title.
9. Johnny Kashmere beat Edge to retain the EUWF European Title.
10. Trent Acid beat Booker T to retain the EUWF World TV Title.
11. Chris Jericho beat Tajiri to retain the EUWF US Title.
12. Doomsday and Barbecue beat Venom and RJ Hammer.  The end came when Undertaker came out and hit RJ with a chair leading doomsday to get the win.  Brock Lensar, Big Show, Rikishi attacked Undertaker till Goldburg ran to the ring but he was attacked by Scott Steiner with a led pipe.  The heals beat up on the four faces till the Doomsday Alliance made the save.

TTWF 4/22/2003 results:
1. Ariel Bison beat Torrie Wilson to retain the TTWF World Women's Title.
2. D'Lo Brown beat Jamie Knoble
3. Jason Jett beat John Cena
4. Tommy Dreamer beat Steve Corino to retain the TTWF World Hardcore Title.
5. Spanky beat Brian XL to retain the TTWF World Junior Heavyweight Title.
6. Taion beat Barbecue to retain the TTWF US Title.
7. Reckless Youth and Mike Quackenbush beat American Heroes to retain the TTWF World Heavyweight Tag Team Titles.
8. Jerry Lynn beat Al Snow to retain the TTWF World Heavyweight Title.

EUWF's Thursday Night Smackdown-4/22/2004 results:
The show started with members of Doomsday Alliance congratulated AJ Styles on winning the NWA World Heavyweight Title once again the night before on NWA TNA show. Mike Bison tried to confront AJ about the fact that he and AJ were supposed to tag last sunday in EUWF Best Of Lightweight Tag Team Tournament IV but AJ teamed with Red instead. AJ said that he had better luck with teaming with Red then Mike and that's why. He said he was sorry and walked away. Mike wasn't happy as Speedster Lite went up to him and Mike asked what he wanted. He said he was going to make up for what happened sunday. He said that he got himself and mike a tag team title shot tonight making their match with Messiah and Teddy Hart a three way with the champions Spirit and Jack Crystal. That didn't change what Mike was feeling and he walked away. Lite followed Mike trying to talk to him.
1. Street Knight and Temptress beat 1 Male and 1 Female Backlot Assassin to retain the EUWF World Mixed Tag Team Titles.
2. Jade beat Victoria to retain the EUWF World Ladies Title.
3. Dynamic Duo beat American Heroes to retain the EUWF World Lightweight Tag Team Titles.
4. Rob Van Dam beat Low Ki to retain the EUWF World TV Title.
5. Piloit and Lita beat Joe and Scarlet
6. Speedster Lite and Mike Bison beat Spirit/Jack Crystal and Messiah/Teddy Hart in a 3 Way Dance to win the EUWF World Heavyweight Tag Team Titles. Lite and Mike celebrated but Mike seemed a little unhappy at first for some reason. Mike finally relented but then got attacked by Messiah, Teddy, Jack Evans, Adam Flash, Petey Williams till MVW and Doomsday Alliance made the save.
7. Masato Tanaka beat Eddie Guerrero and Chris Jericho in a 3 Way Dance to retain the #1 Contenders Trophy For EUWF World Heavyweight Title and EUWF IC Title.
8. AJ Styles beat Tajiri to retain the EUWF World Heavyweight Title.

ECW's Friday Nights At The Arena-4/22/2005 results:
The show started with Paul Haymen screaming at Michelle over her making the match 200 Light Tube Weapons Death Match at Backlash.  He says she went over his head and Michelle said he better not forget who pays his checks.  She says that he better not forget that he could replace Haymen really quickly and walked away.
1. Mike Bison beat Shadow WX to retain the ECW World Hardcore Triple Crown Title.
2. Taion beat JC Bailey
3. Christopher Daniels beat Ace Steele
4. Doomsday beat Raven
5. Sexy Eddy beat Nate Webb
6. Venom beat Mad Man Pondo
7. Chris Hero beat Colt Cabana to win a match against CM Punk at Backlash 2005 on may 1.  Hero had tried to get Punk to agree to a match but would only face him if he beat Cabana tonight.  Punk after the match announced that he would get his match against him but it would tag match with him and Cabana v.s. Hero in a partner of his choice. 
Joey Styles announced several matches for show from England on wednesday and next weeks arena show match.  For wednesday matches announced Christopher Daniels v.s. CM Punk and AJ Styles v.s. Mike Bison 2 Out Of 3 Falls For ECW World Title.  Announced for next friday Sandman v.s. Mad Man Pondo, AJ Styles v.s. Christopher Daniels for ECW World Heavyweight Title, Chris Hero v.s. Ace Steele, Sexy Eddy v.s. Taion, Venom v.s. Mad Man Pondo in a Barbed Wire Bat Match.
8. Edge beat Jesus Bison in a Non Title South Philly Street Fight.

ECW's Saturday Night's At The Arena-4/22/2006 results:
1. Nick Berk beat Jay Lethal in a First Round King Of The Ring XI Tournament Match.
2. Low Ki beat Kid Kash in a First Round King Of The Ring XI Tournament Match.
3. Edge beat Piloit in a First Round King Of The Ring XI Tournament Match.
4. B-Boy beat Joe in a First Round King Of The Ring XI Tournament Match.
5. Triple H beat Claudio Castagnoli in a First Round King Of The Ring XI Tournament Match.
6. Venom beat Super Crazy in a First Round King Of The Ring XI Tournament Match.
7. Nigel McGuiness beat John Cena in a First Round King Of The Ring XI Tournament Match.
8. CM Punk beat El Generico in a First Round King Of The Ring XI Tournament Match.
9. New Troopers beat Dudleyz to retain the EUWF World 6 Man Tag Team Titles.
10. Rob Van Dam beat Masato Tanaka to retain the ECW World Heavyweight Title.

Sunday Nighty 67-4/22/2007 results:
Best Of Lightweight Tag Team Tournament 7:

First Round-Bracket 1:

1. Speedster Lite and Jim Brooks beat Irish Airborne
2. Briscoe Brothers beat Ax and Smash from New Demolition
3. Low Ki and B-Boy beat Hard Luck Fighters
4. Harry Smith and TJ Wilson beat Crazy
5. Wildfire beat Ken Doane and Johnny Jetter
6. Joe and Piloit beat Nate Webb and JC Bailey
7. North Star Express (Ryan Cruz and Darin Corbin) beat Warrior Ninja 1 and 2
8. Arrogance (Chris Bosh and Scott Lost) beat FBI

Second Round:

1. Speedster Lite and Jim Brooks beat Briscoe Brothers
2. Low Ki and B-Boy beat Harry Smith and TJ Wilson
3. Joe and Piloit beat Wildfire
4. Chris Bosh and Scott Lost beat North Star Express

Third Round:

1. Speedster Lite and Jim Brooks beat Low Ki and B-Boy
2. Joe and Piloit beat Chris Bosh and Scott Lost

Quater-Final Round:

1. Joe and Piloit beat Speedster Lite and Jim Brooks

First Round-Bracket 2:

1. Naughty By Nature beat Up In Smoke (Cloudy and Cheech)
2. Dragon Gate's Dragon Kid and Ryo Saito beat Trooper 3 and 4
3. UK's Jody Fleisch and Johnny Storm beat All Money Is Legal
4. Petey Williams and Eric Young beat Power and Blood Backlot Assassins
5. Christopher Daniels and Matt Sydal beat Rhendo and Blanka
6. Spirit and Jack Crystal beat Matt Bentley and Frankie Karazarian
7. Homicide and Ricky Reyes beat Sgt. and Roadblock
8. Naturals beat John Fire and Snake Eyes

Second Round:

1. Dragon Kid and Ryo Saito beat Naughty By Nature
2. Jody Fleisch and Johnny Storm beat Petey Williams and Eric Young
3. Christopher Daniels and Matt Sydal beat Spirit and Jack Crystal
4. Homicide and Ricky Reyes beat Naturals

Third Round:

1. Jody Fleisch and Johnny Storm beat Dragon Kid and Ryo Saito
2. Christopher Daniels and Matt Sydal beat Homicide and Ricky Reyes

Quater-Final Round:

1. Jody Fleisch and Johnny Storm beat Christopher Daniels and Matt Sydal

First Round Bracket 3:

1. Brian Thunder and Duke beat Elix Skipper and Jerrelle Clark
2. Dragon Gate's Susumu Yokosuka and Masaki Mochizuki beat James Gibson and Milano Collection At
3. Tajiri and Super Crazy beat Sonjay Dutt and Jay Lethal
4. Iron Saints beat Chikara's Gran Akuma and Icarus
5. NOAH's KENTA and Naomichi Marufuji beat Chikara's Mike Quackenbush and Jigsaw
6. Vampire Nation (Vlad and Impaler) beat SAT
7. Motor City Machine Guns (Alex Shelley and Chris Sabin) beat Trooper 1 and 2
8. UK's Spud and Pac beat Night Brothers

Second Round:

1. Susumu Yokosuka and Masaki Mochizuki beat Brian Thunder and Duke
2. Tajiri and Super Crazy beat Iron Saints
3. KENTA and Naomichi Marufuji beat Vampire Nation
4. Motor City Machine Guns beat Spud and Pac

Third Round:

1. Tajiri and Super Crazy beat Susumu Yokosuka and Masaki Mochizuki
2. Motor City Machine Guns beat KENTA and Naomichi Marufuji

Quater-Final Round:

1. Motor City Machine Guns beat Tajiri and Super Crazy

First Round Bracket 4:

1. No Remorse Corps (Roderick Strong and Davey Richards) beat Knockout and Slasher
2. Delirious and Jack Evans beat Street Saviors
3. Blackout beat Hot Shots
4. Real Americans (Randy Orton and Nick Berk) beat East/West Dragons
5. Bison Brothers beat Doomsday Kid and Venomous
6. Backseat Boyz beat Guile and Taion
7. Doomsday and Venom beat Hoodies
8. The Resilience (Austin Aries and M-Dogg 20) beat Paul London and Spanky

Second Round:

1. No Remorse Corps beat Delirious and Jack Evans
2. Blackout beat Randy Orton and Nick Berk
3. Bison Brothers beat Backseat Boyz
4. The Resilience beat Doomsday and Venom

Third Round:

1. No Remorse Corps beat Blackout
2. Bison Brothers beat The Resilience

Quater-Final Round:

1. Bison Brothers beat No Remorse Corps

Semifinal Round:

1. Joe and Piloit beat Bison Brothers
2. Motor City Machine Guns beat Jody Fleisch and Johnny Storm

Final Round:

1. Joe and Piloit beat Motor City Machine Guns to win Best Of Lightweight Tag Team Tournament VII.  Speedster Lite and Jim Brooks won the first one. Brian Thunder and Duke won the second one. Brian thunder and John fire won the third one.  Night Brothers won the fourth one.  Mike Bison and Taion won the fifth one.  Roderick Strong and Austin Aries won the sixth one last year.

ECW's Wednesday Night Brawl-4/22/2009 results:
1. Mickie Knuckles beat Miss Lee to retain the ECW World Ladies Title.
2. Kofi Kingston beat Josh Raymond
3. Sexy Eddy beat Chris Night
4. Colt Cabana beat Drake Younger in a Non Title Match.
5. Venom beat Broadie Lee in a Non Title Match.
6. Rey Misterio Jr. beat Jack Crystal to retain the ECW IC Title.
7. Machine beat Speedster Lite in the #1 Contenders Tournament Final Round Match to win a ECW World Heavyweight Title shot at Sunday Night Party 78 this sunday.
8. Mike Bison beat Eric Bison and Jimmy Jacobs in a 3 Way Dance to retain the ECW World Heavyweight Title.

TWF/EUWF's Superstars-4/22/2010 results:
1. American Wolves beat Dynamic Duo
2. Naughty By Nature beat Team Fist
3. Cheech and Cloudy beat Doomsday Kid and Venomous
4. Doomsday and Venom beat Speedster Lite/Jim Brooks, Taion/Barbecue, Brian Thunder/Duke, Motor City Machine Guns, Austin Aries/Kenny King, John Fire/Snake Eyes, Roderick Strong/Chris Jericho, Night Brothers, Joe/Piloit in a 10 Way Non Title Match.

Easter Bash 2011 Day 1-4/22/2011 results:
Best Of Lightweight Tournament 19
:

Jushin Liger Bracket-Round 1:

1. #1 Christopher Daniels (43-14-2) (BOLT 17 Winner) beat #16 Frightmare (0-3-0)
2. #8 Ken (5-11-0) beat #9 Trooper 4 (3-8-0)
3. #5 Frankie Kazarian (11-8-0) beat #12 Sgt. Savior (1-8-0)
4. #4 Jushin Liger (15-5-1) beat #13 Maison Dixie (0-1-0)
5. #6 West Side Dragon (7-8-0) beat #11 Sal Thomassali (1-5-0)
6. #3 Mr. America (20-11-0) beat #14 Stalker Ichikawa (0-1-0) 
7. #7 YAMOTO (5-2-1) beat #10 Basketcase (2-10-0)
8. #2 Jack Crystal (24-13-0) v.s. #15 Dingo (0-1-0)

Round 2:

1. #1 Christopher Daniels (44-14-2) beat #8 Ken (5-12-0)
2. #5 Frankie Kazarian (12-8-0) beat #4 Justin Liger (15-6-1)
3. #3 Mr. America (21-11-0) beat #6 West Side Dragon (7-9-0)
4. #7 YAMOTO (6-2-1) beat #2 Jack Crystal (24-14-0)

Round 3:

1. #5 Frankie Kazarian (13-8-0) beat #1 Christopher Daniels (45-14-2)
2. #3 Mr. America (22-11-0) beat #7 Yamoto (6-3-1)

Round 4:

1. #5 Frankie Kazarian (13-8-1) wrestled #3 Mr. America (22-11-1) to a draw.

Chris Jericho Bracket-Round 1:

1. #1 AJ Styles (41-15-1) (BOLT 14 Winner) beat #16 Crash Backlot Assassin (0-4-0)
2. #8 Prince Devitt (4-1-0) beat #9 Justice (3-12-0)
3. #5 Pac (9-3-0) beat #12 General Savior (1-8-0)
4. #13 Justin Gabriel (1-0-0) beat #4 Barbecue (14-16-1)
5.  #11 Christian Gales (2-4-0) beat #6 Ryu (6-10-0)
6. #3 Mark Night (20-16-1) beat #14 WN Omega (0-1-0)
7. #7 BXB Hulk (5-3-0) beat #10 Vin Gerad (1-3-0)
8. #2 Piloit (24-17-2) beat #15 Brandon Gatson (0-1-0)

Round 2:

1.  #1 AJ Styles (42-15-1) beat #8 Prince Devitt (4-2-0)
2. #5 Pac (10-3-0) beat #13 Justin Gabriel (1-1-0)
3. #3 Mark Night (21-16-1) beat #11 Christian Gales (2-5-0)
4. #7 BxB Hulk (6-3-0) beat #2 Piloit (24-18-2)

Round 3:

1. #5 Pac (11-3-0) beat #1 AJ Styles (42-16-1)
2. #3 Mark Night (22-16-1) beat #7 BxB Hulk (6-4-0)

Round 4:

1. #3 Mark Night (23-16-1) beat #5 Pac (11-4-0)

Eddie Guerrero Bracket-Round 1:

1. #1 Venom (37-13-1) (BOTL 18 Winner) beat #16 Soldier Ant (0-4-0)
2. #9 Sin Cara (Mistico) (3-1-0) beat #8 Robert Anthony (Egotistico Fantastico) (3-3-0)
3. #5 Masato Yoshino (9-4-0) beat #12 Fire Knight (1-8-0)
4. #4 Jimmy Jacobs (14-9-0) beat #13 Yujiro Takahashi (0-1-0) 
5. #11 WN Alpha (2-4-0) beat #6 Rhendo (6-12-1)
6. #3 Drake Younger (19-7-0) beat #14 Super Shisa (0-1-0)
7. #7 Jado (5-4-0) beat #10 Alex Koslov (1-3-0)
8. #2 Austin Aries (23-12-0) beat #15 Dick Togo (0-2-0)

Round 2:

1. #9 Sin Cara (4-1-0) beat #1 Venom (37-14-1)
2. #5 Masato Yoshino (10-4-0) beat #4 Jimmy Jacobs (14-10-0)
3. #11 WN Alpha (3-4-0) beat #3 Drake Younger (19-8-0)
4. #2 Austin Aries (24-12-0) beat #7 Jado (5-5-0)

Round 3:

1. #9 Sin Cara (5-1-0) beat #5 Masato Yoshino (10-5-0)
2. #2 Austin Aries (24-12-1) wrestled #11 WN Alpha (3-4-1) to a draw.

Round 4:

1. #11 WN Alpha (4-4-1) beat #9 Sin Cara (5-2-0) in a Triple Threat Match.  Him and #7 Austin Aries (24-12-1) advance.  New tournament rules is that when three guys are in a match the ones in fall only get against their record.  The two remaining advance.

Dean Malenko Bracket-Round 1:

1. #1 Mike Bison (34-12-1) (BOTL 10 Winner) beat #16 WN Red (0-4-0)
2. #9 John Moxly (3-1-0) beat #8 Chuck Taylor (3-3-0)
3. #5 TJ Wilson (9-7-0) beat #12 Fireball (1-9-0)
4. #4 Jack Evans (14-12-0) beat #13 Tetsuya Naito (0-1-0)
5. #6 Kenny King (6-2-0) beat #11 Car Jacker (1-6-0)
6. #3 Jim Brooks (19-13-0) beat #14 Ultimate Spider Jr. (0-1-0)
7. #10 Pinkie Sanchez (2-2-0) beat #7 Venomous (5-4-0)
8. #2 Low Ki (22-12-2) (BOLT 4 Winner)  beat #15 Dash Hatfield (0-2-0)

Round 2:

1. #9 John Moxly (4-1-0) beat #1 Mike Bison (34-13-1)
2. #5 TJ Wilson (10-7-0) beat #4 Jack Evans (14-13-0)
3. #3 Jim Brooks (20-13-0) beat #6 Kenny King (7-2-0)
4. #2 Low Ki (22-12-2) beat #10 Pinkie Sanchez (3-2-0)

Round 3:

1. #9 John Moxly (5-1-0) beat #5 TJ Wilson (10-8-0)
2. #3 Jim Brooks (21-13-0) beat #2 Low Ki (22-13-2)

Round 4:

1. #3 Jim Brooks (22-13-0) beat #9 John Moxly (5-2-0)

Jerry Lynn Bracket-Round 1:

1. #1 Bryan Danielson (34-14-1) beat #16 WN Sigma (0-4-0) 
2. #8 Danny Havoc (4-3-0) beat #9 Fire Ant (2-4-0)
3. #5 Marc Briscoe (9-7-0) beat #12 Nutcase (1-10-0)
4. #13 Kofi Kingston (1-0-0) beat #4 Tyler Black (12-7-1) (BOLT 15 Winner)
5. #6 Scorpio Sky (6-3-0) beat #11 Silas Young (1-6-0)
6. #3 Joe (19-15-0) (BOLT 1 Winner) beat #14 Daisuke Harada (0-1-0)
7. #7 Jinsei Shinzaki (5-4-0) beat #10 Grizzly Redwood (1-3-0)
8. #2 Vlad (22-14-0) beat #15 Trooper 6 (0-2-0)

Round 2:

1. #1 Bryan Danielson (35-14-1) beat #8 Danny Havoc (5-3-0)
2. #13 Kofi Kingston (2-0-0) beat #5 Marc Briscoe (9-8-0)
3. #6 Scorpio Sky (7-3-0) beat #3 Joe (19-16-0)
4. #2 Vlad (23-14-0) beat #7 Jinsei Shinzaki (5-5-0)

Round 3:

1. #1 Bryan Danielson (36-14-1) beat #13 Kofi Kingston (2-1-0)
2. #2 Vlad (24-14-0) beat #6 Scorpio Sky (7-4-0)

Round 4:

1. #1 Bryan Danielson (37-14-1) beat #2 Vlad (24-15-0)

Tiger Mask Bracket-Round 1:

1. #1 Mike Quackenbush (34-15-0) beat #16 Zach Ryder (0-4-0)
2. #9 Lince Dorado (3-3-0) beat #8 Colin Delaney (3-4-0)
3. #12 Ax From New Demolition (2-9-0) beat #5 Blanka (8-12-0)
4. #4 El Generico (13-11-0) beat #13 AR Fox (0-1-0)
5. #6 Tiger Mask (6-4-0) beat #11 Blood Warrior (1-6-0)
6. #14 Eddie Edwards (1-0-0) beat #3 Chris Sabin (17-12-0)
7. #7 Icarus (5-5-0) beat #10 Amasis (2-2-0)
8. #15 Brett Wayfield (1-1-0) beat #2 Brian Kendrick (21-14-1)

Round 2:

1. #1 Mike Quackenbush (35-15-0) beat #9 Lince Dorado (4-3-0)
2. #12 Ax (3-9-0) beat #4 El Generico (13-12-0)
3. #14 Eddie Edwards (2-0-0) beat #6 Tiger Mask (6-5-0)
4. #15 Brett Wayfield (2-1-0) beat #7 Icarus (5-6-0)

Round 3:

1. #12 Ax (4-9-0) beat #1 Mike Quackenbush (35-16-0)
2. #14 Eddie Edwards (3-0-0) beat #15 Brett Wayfield (2-2-0)

Round 4:

1. #14 Eddie Edwards (4-0-0) beat #12 Ax (4-10-0)

Non Tournament Matches:

1. Freddie Waldeno and Peter Spider beat Tristin Heartsend and Richie Borndo
2. Lightning Backlot Warrior, Lightning Knight, Lightning Justice beat General Ninja, Crazy Ninja, Fire Ninja
3. Kings Of Wrestling beat Big Show and Kane in a Non Title Match.
4. CM Punk beat Christian Cage to retain the EUWF World Triple Crown Title.

EUWF's Monday Night Raw-4/22/2013 results:
The show began with RJ Hammer and Laurie Hammer in her office.  RJ announces that tonights match will most likely be his last and hell of a ride.  He regrets somethings including what he did to his daughter.  They hug and RJ walks out of office.  He gets attacked by Brock Lensar who hits F5 threw a wall and then breaks RJ's arm.  Brock says this is what Mike Bison instore for and more.  He then leaves and Laurie comes up screaming for help.
1. Speedster Lite, Jim Brooks, Kofi Kingston beat John Moxly, Sami Callihan, Tyler Black
2. Jack Swagger beat Michel Elgin in a Non Title Match.
3. Briscoe Brothers beat Brian Thunder and Duke
4. Christian Cage and Bubba Jones beat Samoa Joe and Sagat
5. Ruckus and Sabian beat Night Brothers
6. All Night Express beat Hallowicked and Jigsaw
7. The Miz and Drew McIntyre beat Amercan Wolves
8. Thomas Bernard and El Generico beat New Public Enemy in a Non Title Match.
9. Future Shock beat Christopher Daniels and Frankie Kazarian
10. Dudleyz, Rhino, Dolph Ziggler, Chris Hero, Mark Henry, Matt Tremont beat Triple H (Replacing RJ Hammer), Mike Bison, Brett Wayfield, Undertaker, Jay Lethal, Cyrus Bourne, Kane

TWF's Tuesday Night Wars-4/22/2014 results:
Summer Tag Festival IV:

1. Samurai Ninja II and Ninja Kid III beat WN Red and White
2. Ash Hyde and Mr. America beat Trooper 7 and 8
3. Brett Wayfield and Piloit beat Road Knights
4. Doomsday and Venom beat East/West Dragons
5. Masion Dixie and Jackson Rouch beat Crazy
6. Hoodies beat Wildfire
7. Guile and Taion beat Knight Hunter and Dagger
8. Night Brothers beat Vlad and Impaler

ECW's Wednesday Night Brawl-4/22/2015 results:
Summer Tag Festival V
:
1. Dolph Ziggler and Ash Hyde beat Brodie Lee and Eric Rowan
2. Rockness Monsters beat Colony
3. Austin Aries and Robert Roode beat Devon Moore and Lucky 13
4. Hallowicked and Frightmare beat Wold's Cutest Team
5. Primo and Epico beat Kenny King and Low Ki
6. Lucha Dragons beat James Storm and Abyss
7. Sami Zayn and Cyrus Bourne beat The Kingdom
8. Briscoe Brothers beat Bad Influence

ECW's Friday Nights At The Arena-4/22/2016 results:
Summer Tag Festival VI:

1. The New Day beat Iron Gloves II
2. Road Knights beat Amazing Gulak Brothers
3. Young Bucks beat Team Apocalypse
4. Throwbacks beat Gambit Inc
5. Dash and Dawson beat Nightmare and Darkness Warriors
6. Masion Dixie and Piloit beat ACH and Matt Sydal
7. N_R_G beat PYT
8. Black Valkyrire beat reDragon

TWF's Saturday Night Fire-4/22/2017 results:
1. Seth Owens and James Storm beat Ash Hyde and Claudio Castagnoli

Summer Tag Festival VII:

1. Mr. America and John Fire beat Doomsday Kid and Venomous to win the EUWF US Tag Team Titles.
2. King Peter and Richie Borndo beat Hot Shots
3. Dogs Of War beat Piloit and Masion Dixie
4. Patrick Thorne and Colt Star beat Jeff Shot and Alex Havoc
5. Brett Wayfield and Jackson Rouch beat Donity Brothers
6. Hot and Spicy beat Carson Jackson and Dailey Watson
7. Bison Brothers beat Machine and Sagat