Sunday, November 13, 2016

This Day In Wrestling History-November 13 (Always read the fine Print, Eddie Gurrero Dies, Eddie Guerrero Memorial Show 2005-2015, Best Of Lightweight Tournamant 9/11/14/16/18/20/24/26/28/30, Akira Tozawa becomes first international wrestler to win Best Of Lightweight Tournament)

This Day In Wrestling History-November 13:

Saturday Slam Jam-11/13/1999 results:
1. Nightmare beat Extreme and Ranger
2. Spike Dudley beat Eric Watts
3. Taion beat Barry Darsow
4. Prince Michael beat Alan Funk
5. Blanka beat Simon Diamond
6. Little Guido beat Ninja Kid
7. Disco Inferno beat Rhendo
8. Tajiri beat Chavo Guerrero Jr.
9. Jerry Lynn beat Curt Henning to retain the EUWF IC Title.
10. Dean Malenko beat Rob Van Dam
11. Sabu beat Chris Benoit in a Non Title Match.
12. Speedster Lite, Jim Brooks, New Age Outlaws beat Venom, Doomsday, Naughty By Nature

EUWF's Monday Night Raw-11/13/2000 results:
1. Joe beat Basketcase to retain the EUWF/HCW Unified World Lightweight Title.
2. Hollywood Doomsday beat Crash Holly to retain the EUWF/HCW Unified World Hardcore Title.
3. Mr. Venom beat Al Snow to retain the EUWF/HCW Unified World TV Title.
4. Shadow WX beat Dean Malenko
5. Duke beat Mikey Whipwreck
6. Chris Jericho beat Test to retain the EUWF/HCW Unified IC Title.
7. Blanka beat X-Pac
8. Jerry Lynn beat Nova
9. Naughty By Nature and New Jack beat Goodfather, Bull Buchanan, Steven Richards
10. Kurt Angle beat Tajiri to retain the EUWF/HCW Unified US Title.
11. The Rock beat Goldberg
12. RJ Hammer beat Triple H to retain the HCW World Heavyweight Title.

HCW's Monday Night Nitro-11/13/2000 results:
1. Blanka beat Duke
2. Dynamic Duo beat Crazy and Wildfire in a Three Way Dance to retain the HCW/EUWF Unified World Lightweight Tag Team Titles.
3. Barbecue beat Sgt.
4. Matsunaga beat Eddie Guerrero
5. Yamakawa, Honma, Miss Lee beat Hardy Boys and Lita
6. Chris Benoit and Impact Players beat Naughty By Nature and Tajiri
7. Mr. Venom beat Joe to retain the HCW/EUWF Unified World TV Title.
8. Chris Jericho beat Shadow WX to retain the HCW/EUWF Unified IC Title.
9. Hollywood Doomsday beat Jerry Lynn to retain the HCW/EUWF Unified World Hardcore Title.
10. Kurt Angle beat Rhino to retain the HCW/EUWF Unified US Title.
11. Raven beat Steve Corino to retain the EUWF World Heavyweight Title.
12. RJ Hammer beat Undertaker to retain the HCW World Heavyweight Title.

Wednesday Night Brawl-11/13/2002-Surviving Weeks 2002 Day 3 results:
A video showing one of the mask man had him announce that if anyone tries to take his or his men's mask off between now and november 25 that the world title will be forfeited to him and the match for november 25 canceled.  He also said that the others should have read the fine print in the contract.  This sent people scrambling backstage to see if this was true and when they found it in the contract it made everyone mad.
1. Magnum Tokyo beat Jim Brooks
2. Red neat Cima
3. The Messiah beat Shadow WX in a Four Weapons A Pole Match in fall four of a best 9 series.  The messiah now leads falls 3 to 1
4. Rachies beat Hardy Boyz
5. Chris Benoit beat Jushyn Liger
4. Crazy Max beat Joe, Barbecue, Piloit in a Ladders Legal Match.
5. Ric Blade and Nick Mondo beat Naughty By Nature
6. Chris Jericho beat American Dragon
7. Backseat Boyz beat Tajiri/Super Crazy and Gedo/Jado in a Three Way Dance.
8. AJ Styles and Maximo Brothers beat Speedster Lite, Christopher Daniels, Donovan Morgan.  Speedster Lite walked out on Daniels and Morgan.  Before that Lite pushed Daniels down off the top rope leading to Maximos hitting the spanish fly for the win.

Big Bash 2003-11/13/2003-Surviving Weeks 2003 Day 4 results:
1. Machine and Nightmare beat Crazy Max, Special K, M2K in a 4 Way Dance to retain the EUWF World 6 Man Tag Team Titles.
2. Taion beat Sonjay Dutt
3. Gedo and Jado beat Dun/Marcos, American Heroes, Night Brothers in a 4 Way Dance.
4. Homicide beat Eddie Guerrero, BJ Whitmer, Matt Stryker in a 4 Way Dance To retain the EUWF IC Title.
5. Masato Tanaka beat Kintaro Kanemura to retain the EUWF World TV Title.
6. Mike Bison, New Jack, Raven, Tommy Dreamer, Sandman, Venom beat Bad Breed, Mad Man Pondo, Vampiro, Mr. America, Necro Butcher
7. Jack Crystal beat Rey Misterio Jr. to retain the TTWF World Junior Heavyweight Title.
8. Doomsday beat The Messiah to retain the TTWF US Title.
9. Speedster Lite and Lady Speed beat Spirit and April Hunter to retain the EUWF World Mixed Tag Team Titles.
10. Jim Brooks wrestled Rob Van Dam to a time limit draw in a match for both EUWF US Title and #1 Contenders Trophy For EUWF World Heavyweight Title.
11. Christopher Daniels, Donovan Morgan, Steve Corino, Samoa Joe beat Piloit, Jeff Hardy, Homicide, RJ Hammer
12. Chris Benoit beat Jushin Lyger to retain the TTWF World Heavyweight Title.

Saturday Slam Bash-11/13/2004-Surviving Month 2004 Day 14 results:
1. Super Crazy and Rey Misterio Jr. beat Billy Kidman and Christian
2. Shadow WX and Daisuke Sekimoto beat Chris Benoit and Hardcore Holly
3. Big Show and Joe beat Roderick Strong and Austin Aries
4. Trent Acid, Michael Shane, Frankie Karazarian beat Tajiri, Masato Tanaka, Ryo Ito
5. Paul London and Spanky beat Mr. America and Nick Berk
6. Samoa Joe and Piloit beat Homicide and Sonjay Dutt
7. CM Punk and Ace Steele beat Machine and Mike Bison
8. RJ Hammer, Venom, Jeff Hardy beat Triple H, Randy Orton, Jeff Jarrett

EUWF's Battle Ground 13-11/13/2005-
Surviving Month 2005 Day 13 results:

The show started with a tribute to eddie guerrero announcing that tonight's show was tapped last night and that eddie had died.
1. Lance Hoyt beat Sagat
2. Jushin Liger beat Red
3. KENTA and Marufuji beat Dynamic Duo to retain the EUWF World Lightweight Tag Team Titles.
4. Jimmy Rave and Alex Shelley beat Michael Shane and Frankie Karazarian to retain the EUWF World Heavyweight Tag Team Titles.
5. Rey Misterio Jr. beat Taion to retain the EUWF World Lightweight Title.
6. Chris Hero beat RJ Hammer to retain the EUWF World Iron Man Title.
7. American Heroes and Kurt Angle beat Mr. America, Rhino, Nick Berk, Spirit, Randy Orton in a Battle Ground War Games Match.
8. Christopher Daniels beat Eddie Guerrero to retain the EUWF World Heavyweight Title.  After the match a special message thanking Eddie was shown to end the shown.

Eddie Guerrero Memorial Show 2006-11/13/2006-
Surviving Month 2006 Day 13
EUWF's Best Of Lightweight Tournament 9: Tournament Of Champions-

Round 1-Bracket 1:

1. #1 Super Crazy (27-8-3) beat #16 Jerrelle Clark (3-5-0)
2. #9 Magnum Tokyo (9-4-0) beat #8 B-Boy (8-4-0)
3. #5 Jack Crystal (12-5-0) beat #12 Naomichi Marufuji (6-4-0)
4. #13 James Gibson (7-5-0) beat #4 Spanky (12-5-0)
5. #11 Chavo Guerrero Jr. (8-7-0) beat #6 Matt Bentley (10-5-0)
6. #14 Milano Collection At (6-4-0) beat #3 Doomsday (16-4-2) (BOLT 2 Winner)
7. #10 Austin Aries (8-2-0) beat #7 Paul London (8-3-0) (BOTL 7 Winner)
8. #2 Tajiri (21-7-2) beat #15 Kid Kash (5-7-0)

Round 2:

1. #1 Super Crazy (28-8-3) beat #9 Magnum Tokyo (9-5-0)
2. #5 Jack Crystal (13-5-0) beat #13 James Gibson (7-6-0)
3. #11 Chavo Guerrero Jr. (9-7-0) beat #14 Milano Collection (6-5-0)
4. #2 Tajiri (22-7-2) beat #10 Austin Aries (8-3-0)

Quarter-Final Round:

1. #1 Super Crazy (29-8-3) beat #5 Jack Crystal (13-6-0)
2. #2 Tajiri (23-7-2) beat #11 Chavo Guerrero Jr. (9-8-0)

Semifinal Round:

1. #1 Super Crazy (30-8-3) beat #2 Tajiri (23-8-2)

Round 1-Bracket 2:

1. #16 Nate Webb (4-2-0) beat #1 Chris Benoit (21-9-1) (BOTL 8 Winner)
2. #8 Jack Evans (10-2-0) beat #9 Koji Kanemuto (9-5-1)
3. #5 Jushin Liger (13-5-1) beat #12 Chris Sabin (6-3-0)
4. #13 CIMA (7-4-0) beat #4 Matt Hardy (15-6-2) (BOTL 3 Winner)
5. #11 Jerry Lynn (8-3-0) beat 6 Christian Cage (11-7-0)
6. #3 AJ Styles (17-6-1) beat #14 Roderick Strong (5-3-0)
7. #10 Piloit (10-8-1) beat #7 Mike Quackenbush (10-6-0)
8. #15 Great Sasuke (5-4-0) beat #2 Bryan Danielson (19-6-0)

Round 2:

1. #16 Nate Webb (5-2-0) beat #8 Jack Evans (10-3-0)
2. #13 CIMA (8-4-0) beat #5 Jushin Liger (13-6-1)
3. #3 AJ Styles (18-6-1) beat #11 Jerry Lynn (8-4-0)
4. #15 Great Sasuke (6-4-0) beat #10 Piloit (10-9-1)

Quarter-Final Round:

1. #16 Nate Webb (6-2-0) beat #13 CIMA (8-5-0)
2. #3 AJ Styles (19-6-1) beat #15 Great Sasuke (6-5-0).  After the match Sasuke and Styles shook hands and hugged.  AJ left and Sasuke got a standing ovation from the crowd.  He thanked them and bowed before leaving.

Semifinal:

1. #3 AJ Styles (20-6-1) beat #16 Nate Webb (6-3-0)

Round 1-Bracket 3:

1. #1 Christopher Daniels (21-6-0) beat #16 Frankie Karazarian (3-4-0)
2. #9 Alex Shelley (10-3-0) #8 TAKA Michioku (10-7-0)
3. #5 Jim Brooks (13-6-0) beat #12 Jody Fleisch (6-3-0)
4. #13 Ultimo Dragon (7-4-0) beat #4 Joe (13-6-2) (BOTL 1 Winner)
5. #11 Spirit (8-6-0) beat #6 Minoru Fujita (11-7-0)
6. #3 Mike Bison (17-7-1) beat #14 Petey Williams (5-4-0)
7. #7 Taion (11-5-0) beat #10 Little Guido (8-6-0)
8. #15 Homicide (5-3-0) beat #2 Low Ki (17-4-2) (BOTL 4 Winner)

Round 2:

1. #1 Christopher Daniels (22-6-0) beat #9 Alex Shelley (10-4-0)
2. #5 Jim Brooks (14-6-0) beat #13 Ultimo Dragon (8-4-0)
3. #3 Mike Bison (18-7-1) beat #11 Spirit (8-7-0)
4. #15 Homicide (6-3-0) beat #7 Taion (11-5-0)

Quarter-Final Round:

1. #1 Christopher Daniels (23-6-0) beat #5 Jim Brooks (14-7-0)
2. #15 Homicide (7-3-0) beat #3 Mike Bison (18-8-1)

Semifinal Round:

1. #15 Homicide (8-3-0) beat #1 Christopher Daniels (23-7-0)

Round 1-Bracket 4:

1. #16 Delirious (3-2-0) beat #1 Brian Thunder (20-7-2) (BOTL 5 Winner)
2. #9 Nick Berk (9-6-0) beat #8 Jimmy Jacobs (8-4-0)
3. #12 Dragon Kid (7-4-0) beat #5 Jay Lethal (10-4-0)
4. #13 KENTA (6-3-0) beat #4 Speedster Lite (12-7-2) (BOLT 6 Winner)
5. #6 Venom (11-5-1) beat #11 Jimmy Rave (6-3-0)
6. #14 Mr. America (5-3-0) beat #3 Quiet Storm (15-5-0)
7. #10 Eric Bison (8-7-0) beat #7 Sonjay Dutt (9-4-0)
8. #2 Trent Acid (17-9-2) beat #15 Tony Mamaluke (4-6-0)

Round 2:

1. #16 Delirious (4-2-0) beat #9 Nick Berk (9-7-0)
2. #13 KENTA (7-3-0) beat #12 Dragon Kid (7-4-0)
3. #14 Mr. America (6-3-0) beat #6 Venom (11-6-1)
4. #10 Eric Bison (9-7-0) beat #2 Trent Acid (17-10-2)

Quarter-Final Round:

1. #13 KENTA (8-3-0) beat #16 Delirious (4-3-0)
2. #10 Eric Bison (10-7-0) beat #14 Mr. America (6-4-0)

Semifinal Round:

1. #13 KENTA (9-3-0) beat #10 Eric Bison (10-8-0)

Final Round:

1. #1 Super Crazy (31-8-3) beat #3 AJ Styles (20-7-1), #15 Homicide (7-4-0), #13 KENTA (9-4-0) to win Best Of Lightweight Tournament 9.  Crazy final win his first BOLT tournament.  After the match RJ Hammer came to the ring giving him the trophy and coagulating him on winning.  RJ said a few last words about eddie and so did super crazy to end the show.

Non Tournament Matches:

The PPV started with a tribute to Eddie Guerrero and all the wrestlers coming to the ring for a moment of silence and 10 bell salute.  Throughout the show several wrestlers made comments on Eddie.
1. Davey Richards beat Sabu
2. Eric Young beat BJ Whitmer to retain the ECW IC Title.
3. Rob Van Dam beat Rhino
4. Briscoe Brothers beat Naturals
5. Irish Airborne beat Knockout and Slasher
6. Jigsaw, Hallowicked, Gran Akuma beat Hoodies and Street Warrior

EUWF and ECW's Eddie Guerrero Memorial Show 2007-11/13/2007-
Surviving Month 2007 Day 13 results:
EUWF's Best Of Lightweight Tournament 11:

Bracket 1-Round 1:

1. #16 Snake Eyes (3-5-0) beat #1 Mike Bison (24-8-1) (BOLT 10 Winner).  Dudleyz tried getting involved but Naughty By Nature stopped them and Christian came from the crowd hitting mike a chair letting snake eyes get the win.
2. #8 Nick Berk (10-8-0) beat  Chavo Guerrero Jr. (9-10-0)
3. #5 Taion (12-7-0) beat #12 Spike Dudley (4-3-0)
4. #4 Quiet Storm (16-6-0) beat #13 West Side Dragon (4-3-0)
5. #6 Jack Evans (11-4-0) beat #11 Elix Skipper (5-5-0)
6. #3 Doomsday (17-6-2) (BOLT 3 Winner) beat #14 Guile (4-9-0)
7. #7 Alex Shelley (11-6-0) beat #10 Duke (6-9-0)
8. #15 Drake Younger (4-1-0) beat #2 Trent Acid (17-12-2)

Round 2:

1. #8 Nick Berk (11-8-0) beat #16 Snake Eyes (3-6-0)
2. #4 Quiet Storm (17-6-0) beat #5 Taion (12-8-0)
3. #6 Jack Evans (12-4-0) beat #3 Doomsday (17-8-2)
4. #7 Alex Shelley (12-6-0) beat #15 Drake Younger (4-2-0)

Round 3:

1. #8 Nick Berk (12-8-0) beat #4 Quiet Storm (17-7-0)
2. #6 Jack Evans (13-4-0) beat #7 Alex Shelley (12-7-0)

Quater-Final Round:

1. #8 Nick Berk (13-8-0) beat #6 Jack Evans (13-5-0)

Bracket 2-Round 1:

1. #1 Bryan Danielson (21-6-0) beat #16 Mark Night (4-10-0)
2. #9 Austin Aries (9-4-0) beat #8 Roderick Strong (9-5-0)
3. #12 Jeff Hardy (7-7-0) beat #5 Jim Brooks (13-8-0)
4. #4 Rey Misterio Jr. (14-7-0) beat #13 Human Tornado (5-2-0)
5. #11 Nate Webb (7-4-0) beat #6 Chris Sabin (11-5-0)
6. #14 Petey Williams (6-5-0) beat #3 Matt Hardy (15-9-2) (BOTL 2 Winner)
7. #10 Jerry Lynn (9-5-0) beat #7 Spirit (11-9-0)
8. #15 Azrieal (5-4-0) beat #2 Brian Thunder (20-9-2) (BOLT 5 Winner)

Round 2:

1. #9 Austin Aries (10-4-0) beat #1 Bryan Danielson (21-7-0)
2. #4 Rey Misterio Jr. (15-7-0) beat #12 Jeff Hardy (7-8-0)
3. #14 Petey Williams (7-5-0) beat #11 Nate Webb (7-5-0)
4. #10 Jerry Lynn (10-5-0) beat #15 Azrieal (5-5-0)

Round 3:

1. #4 Rey Misterio Jr. (16-7-0) beat #9 Austin Aries (10-5-0)
2. #14 Petey Williams (8-5-0) beat #10 Jerry Lynn (10-6-0)

Quater-Final Round:

1. #4 Rey Misterio Jr. (17-7-0) beat #14 Petey Williams (8-6-0)

Bracket 3-Round 1:

1. #1 Christopher Daniels (25-6-0) beat #16 Ryu (4-6-0)
2. #9 B-Boy (9-4-0) beat #8 Speedster Lite (11-10-2) (BOLT 6 Winner)
3. #12 Homicide (7-5-0) beat #5 Matt Bentley (10-7-0)
4. #13 Mr. America (7-4-0) beat #4 Naomichi Marufuji (12-4-0)
5. #6 Mike Quackenbush (11-7-0) beat #11 Sonjay Dutt (8-7-0)
6. #14 El Generico (5-3-0) beat #3 Jack Crystal (14-7-0)
7. #10 Paul London (9-4-0) (BOLT 7 Winner) beat #7 Piloit (10-11-1)
8. #15 Delirious (5-4-0) beat #2 AJ Styles (20-9-1)

Round 2:

1. #1 Christopher Daniels (26-6-0) beat #9 B-Boy (9-5-0)
2. #12 Homicide (9-5-0) beat #13 Mr. America (7-5-0)
3. #6 Mike Quackenbush (12-7-0) beat #14 El Generico (5-4-0)
4. #10 Paul London (10-4-0) beat #15 Delirious (5-5-0)

Round 3:

1. #12 Homicide (10-5-0) beat #1 Christopher Daniels (26-7-0)
2. #6 Mike Quackenbush (13-7-0) beat #10 Paul London (10-5-0)

Quater-Final Round:

1. #6 Mike Quackenbush (14-7-0) beat #12 Homicide (10-6-0)

Bracket 4-Round 1:

1. #15 Johnny Storm (5-5-0) beat #1 Super Crazy (32-9-3) (BOLT 9 Winner)
2.  #9 Jay Lethal (9-6-0) beat #8 Milano Collection At (10-7-0)
3. #12 Jody Fleisch (7-4-0) beat #5 Spanky (12-7-0)
4. #13 Davey Richards (6-2-0) beat #4 KENTA (12-6-0)
5. #11 James Gibson (8-7-0) beat #6 Venom (11-8-1)
6. #14 Vlad (6-6-0) beat #3 Joe (13-8-2) (BOLT 1 Winner)
7. #10 Little Guido (9-7-0) beat #7 Eric Bison (10-10-0)
8. #15 Teddy Hart (5-3-0) beat #2 Low Ki (17-7-2) (BOLT 4 Winner)

Round 2:

1. #16 Johnny Storm (6-5-0) beat #9 Jay Lethal (10-7-0)
2. #12 Jody Fleisch (8-4-0) beat #4 Davey Richards (6-3-0)
3. #11 James Gibson (9-7-0) beat #14 Vlad (6-7-0)
4. #10 Little Guido (10-7-0) beat #15 Teddy Hart (5-4-0)

Round 3:

1. #12 Jody Fleisch (9-4-0) beat #9 Johnny Storm (6-6-0)
2. #11 James Gibson (10-7-0) beat #10 Little Guido (10-8-0)

Quater-Final Round:

1. #12 Jody Fleisch (10-4-0) beat #11 James Gibson (10-8-0)

Semifinal Round:

1. #4 Rey Misterio Jr. (18-7-0) beat #12 Jody Fleisch (10-5-0)
2. #6 Mike Quackenbush (15-7-0) beat #8 Nick Berk (13-9-0)

Final Round:

1. #4 Rey Misterio Jr. (19-7-0) beat #6 Mike Quackenbush (15-8-0) to win BOLT 11 Tournament.

Non Tournament Matches:

1. Jerrelle Clark beat Matt Striker
2. Jimmy Rave beat Ken Doane
3. Gran Akuma beat Sal Rinauro
4. Batistia beat RJ Hammer
5. Sexxy Eddy beat Jimmy Jacobs
6. Kid Kash beat John Morrison
7. Human Tornado beat Mark Night to retain the EUWF World Lightweight Title.
8. Matt Cross beat Frankie Karazarian to retain the ECW World Junior Heavyweight Title.

EUWF's Eddie Guerrero Memorial Show 2008-11/13/2008-
Surviving Month 2008 Day 14 results:
Best Of Lightweights Tournament XIV:

Round 1-Bracket 1:

1. #1 Super Crazy (34-10-3) (BOLT 9 Winner) beat #16 Blanka (5-7-0)
2. #9 Paul London (12-6-0) (BOLT 7 Winner) beat #8 Austin Aries (12-8-0)
3. #12 Vlad (10-9-0) beat #5 Matt Hardy (16-11-2) (BOTL 2 Winner)
4. #13 Marc Briscoe (7-3-0) beat #4 Taion (17-11-1)
5. #6 CM Punk (14-4-0) beat #11 Delirious (10-8-1)
6. #3 Jerry Lynn (19-6-0) (BOLT 12 Winner) beat #14 Ryu (5-7-0)
7. #10 Davey Richards (11-5-0) beat #7 Little Guido (13-11-0)
8. #15 Sexy Eddy beat (5-4-0) beat #2 Bryan Danielson (27-10-1) when Claudio ran out hitting dragon with the ECW Title belt while the ref was down.

Round 2:

1. #9 Paul London (13-6-0) beat #1 Super Crazy (35-11-3)
2. #12 Vlad beat (11-9-0) beat #13 Marc Briscoe (7-4-0)
3. #6 CM Punk (15-4-0) beat #3 Jerry Lynn (19-7-0)
4. #10 Davey Richards (12-4-0) beat #15 Sexy Eddy (5-5-0)

Round 3:

1. #9 Paul London (14-6-0) beat #12 Vlad (11-10-0)
2. #10 Davey Richards (13-4-0) beat #6 CM Punk (15-5-0)

Quater-Final Round:

1. #10 Davey Richards (14-4-0) beat #9 Paul London (14-7-0)

Round 1-Bracket 2:

1. #1 Christopher Daniels (30-10-1) beat #16 John Fire (4-10-0)
2. #8 Homicide (13-8-2) beat #9 Milano Collection At (11-10-0)
3. #12 Mr. America (9-6-0) beat #5 The Brian Kendrick (15-10-0)
4. #13 El Generico (7-6-0) beat #4 Jack Crystal (16-9-0)
5. #6 Chris Sabin (14-7-0) beat #11 Petey Williams (10-9-0)
6. #3 Chris Jericho (19-6-0) (BOLT 13 Winner) beat #14 Guile (5-11-0)
7. #7 Speedster Lite (14-12-2) (BOLT 6 Winner) beat #10 Jimmy Jacobs (10-6-0)
8. #2 Mike Quackenbush (23-10-0) beat #15 Jay Briscoe (4-5-0)

Round 2:

1. #1 Christopher Daniels (31-10-1) beat #8 Homicide (13-9-2)
2. #12 Mr. America (10-6-0) beat #13 El Generico (7-7-0)
3. #3 Chris Jericho (20-6-0) beat #6 Chris Sabin (14-8-0)
4. #2 Mike Quackenbush (24-10-0) beat #7 Speedster Lite (14-13-2)

Round 3:

1. #1 Christopher Daniels (32-10-1) beat #12 Mr. America (10-7-0)
2. #2 Mike Quackenbush (25-10-0) beat #3 Chris Jericho (20-7-0)

Quater-Final Round:

1. #2 Mike Quackenbush (26-10-0) beat #1 Christopher Daniels (32-11-1)

Round 1-Bracket 3:

1. #1 AJ Styles (29-11-1) beat #16 Rocky Romero (3-4-0)
2. #8 James Gibson (13-9-0) beat #9 Jeff Hardy (11-10-0)
3. #12 Frankie Karazarian (9-7-0) beat #5 King Jim Brooks (14-10-0)
4. #4 Matt Bentley (17-9-0) beat #13 Elix Skipper (6-8-0)
5. #6 Jay Lethal (14-9-0) beat #11 Sonjay Dutt (10-10-0)
6. #3 Doomsday (19-10-2) (BOTLT 3 Winner) beat #14 Mark Night (5-12-0)
7. #7 Piloit (14-13-1) v.s. #10 Nate Webb (10-7-0)
8. #2 Brian Thunder (21-11-2) (BOLT 5 Winner) beat #15 West Side Dragon (4-5-0)

Round 2:

1. #1 AJ Styles (30-11-1) beat #8 James Gibson (13-10-0)
2. #12 Frankie Karazarian (18-9-0) beat #4 Matt Bentley (17-10-0)
3. #3 Doomsday (20-10-2) beat #6 Jay Lethal (14-10-0)
4. #7 Piloit (15-13-1) beat #2 Brian Thunder (21-12-2)

Round 3:

1. #1 AJ Styles (31-11-1) beat #12 Frankie Karazarian (18-10-0)
2. #7 Piloit (16-13-1) beat #3 Doomsday (20-11-2)

Quater-Final Round:

1. #1 AJ Styles (32-11-1) beat #7 Piloit (16-14-1)

Round 1-Bracket 4:

1. #16 Josh Raymond (3-4-0) beat Mike Bison (27-10-1) (BOTL 10 Winner) by countout when Claudio came out distracting him and then Mike chased him to the back leading to the decision.  Because it was a countout lose and not by pinfall or submission Mike does not lose his title shot at Extreme Nightmare 26.
2. #8 Eric Bison (13-12-0) beat #9 Chavo Guerrero Jr. (11-13-0)
3. #5 Joe (15-10-2) (BOLT 1 Winner) beat #12 Barbecue (7-11-1)
4. #13 Drake Younger (6-3-0) beat #4 Alex Shelley (16-10-2)
5. #6 Venom (14-9-1) beat #11 B-Boy (9-6-0)
6. #3 Low Ki (18-7-2) (BOLT 4 Winner) beat #14 Ricochet (4-3-0)
7. #7 Roderick Strong (13-7-0) v.s. #10 Jack Evans (10-8-0)
8. #2 Rey Misterio Jr. (20-8-0) (BOLT 11 Winner) beat #15 TJ Perkins (4-6-0)

Round 2:

1. #16 Josh Raymond (4-4-0) beat #8 Eric Bison (13-13-0)
2. #13 Drake Younger (7-3-0) beat #5 Joe (15-11-0)
3. #6 Venom (15-9-1) beat #3 Low Ki (18-8-2)
4. #2 Rey Misterio Jr. (21-8-0) beat #7 Roderick Strong (13-8-0)

Round 3:

1. #13 Drake Younger (8-3-0) beat #16 Josh Raymond (4-5-0)
2. #6 Venom (16-9-1) beat #2 Rey Misterio Jr. (21-9-0)

Quater-Final Round:

1. #6 Venom (17-9-1) beat #13 Drake Younger (8-4-0)

Semifinal Round:

1. #1 AJ Styles (33-11-1) beat #10 Davey Richards (14-5-0)
2. #6 Venom (18-9-1) beat #2 Mike Quackenbush (26-11-0)

Final Round:

1. #1 AJ Styles (34-11-1) beat #6 Venom (18-10-1) to win the tournament.

Non Tournament Matches:

1. Amazing Kong beat Ariel Bison
2. Hardcore Bytch beat Thorn Rose
3. Miss Lee beat Savage Girl Backlot Warrior
4. Lady Doomsday beat Lady Speed

EUWF/ECW/TWF's Eddie Guerrero Tribute Show 2009-11/13/2009-Surviving Month 2009 Day 13 results:
Best Of Lightweight Tournament 16:

Bracket 1-Round 1:

1. #16 Harry Smith (5-4-0) beat #1 AJ Styles (38-13-1) (BOLT 14 Winner)
2. #9 Mr. America (14-8-0) beat #8 Delirious (14-10-1)
3. #12 Human Tornado (9-4-0) beat #5 Speedster Lite (18-15-0) (BOLT 6 Winner)
4. #4 Alex Shelley (21-11-2) beat #13 West Side Dragon (6-6-0)
5. #6 Austin Aries (17-9-0) beat #11 Drake Younger (10-6-0)
6. #3 CM Punk (22-5-0) beat #14 Sabian (5-5-0)
7. #7 Roderick Strong (16-9-0) beat #10 Jack Evans (12-10-0)
8. #2 Mike Quackenbush (29-12-0) beat #15 Ruckus (5-9-0)

Round 2:

1. #9 Mr. America (15-8-0) beat #16 Harry Smith (5-5-0)
2. #12 Human Tornado (10-4-0) beat #4 Alex Shelley (21-12-2)
3. #6 Austin Aries (18-9-0) beat #3 CM Punk (22-6-0)
4. #2 Mike Quackenbush (30-12-0) beat #7 Roderick Strong (16-10-0)

Round 3:

1. #9 Mr. America (16-8-0) beat #12 Human Tornado (10-5-0)
2. #2 Mike Quackenbush (30-13-0) beat #6 Austin Aries (18-10-0)

Quarter-Final Round:

1. #2 Mike Quackenbush (31-13-0) beat #9 Mr. America (16-9-0)

Bracket 2-Round 1:

1. #16 Ray Gordy (5-5-0) beat #1 Super Crazy (37-12-3) (BOLT 9 Winner)
2. #9 Vlad (14-11-0) beat #8 Jay Lethal (14-12-0)
3. #5 Jack Crystal (18-10-0) beat #12 Teddy Hart (8-7-0)
4. #4 Piloit (21-15-2) beat #13 Rocky Romero (6-6-0)
5. #6 Joe (17-12-0) (BOLT 1 Winner) beat #11 Sonjay Dutt (10-12-0)
6. #3 Venom (23-11-1) beat #14 Sexy Eddy (5-6-0)
7. #7 Homicide (16-10-2) beat #10 Barbecue (12-13-1)
8. #15 Blanka (6-8-0) beat #2 Rey Misterio Jr. (23-10-0) (BOLT 11 Winner)

Round 2:

1. #9 Vlad (15-11-0) beat #16 Ray Gordy (5-6-0)
2. #5 Jack Crystal (19-10-0) beat #4 Piloit (21-16-2)
3. #3 Venom (24-11-1) beat #6 Joe (17-13-0)
4. #15 Blanka (7-8-0) beat #7 Homicide (16-11-2)

Round 3:

1. #5 Jack Crystal (20-10-0) beat #9 Vlad (15-12-0)
2. #3 Venom (25-11-1) beat #15 Blanka (7-9-0)

Quarter-Final Round:

1. #3 Venom (26-11-1) beat #5 Jack Crystal (20-11-0)

Bracket 3-Round 1:

1. #16 Josh Raymond (5-6-0) beat #1 Christopher Daniels (34-13-1)
2. #8 Jim Brooks (15-11-0) beat #9 Matt Sydal (12-5-0)
3. #5 Davey Richards (17-6-0) beat #12 El Generico (8-9-0)
4. #4 The Brian Kendrick (20-11-1) v.s. #13 Ricochet (5-5-0)
5. #11 Mark Night (11-13-1) beat #6 Matt Hardy (16-13-2) (BOTL 2 Winner)
6. #14 Shane Helms (6-6-0) beat #3 Chris Jericho (21-9-0) (BOLT 13 Winner)
7. #10 Chavo Guerrero Jr. (13-14-0) beat #7 James Gibson (15-12-0)
8. #15 Guile (6-12-0) beat #2 Brian Thunder (23-14-2) (BOLT 5 Winner)

Round 2:

1. #8 Jim Brooks (16-11-0) beat #16 Josh Raymond (5-7-0)
2. #5 Davey Richards (18-6-0) beat #4 The Brian Kendrick (20-12-1)
3. #11 Mark Night (12-13-1) beat #14 Shane Helms (6-7-0)
4. #15 Guile (7-12-0) beat #10 Chavo Guerrero Jr. (13-15-0)

Round 3:

1. #5 Davey Richards (19-6-0) beat #8 Jim Brooks (16-12-0)
2. #11 Mark Night (13-13-1) beat #15 Guile (7-13-0)

Quarter-Final Round:

1. #5 Davey Richards (20-6-0) beat #11 Mark Night (13-14-1)

Bracket 4-Round 1:

1. #16 Sgt. (5-9-0) beat #1 Bryan Danielson (28-12-1)
2. #9 B-Boy (13-9-0) beat #8 Eric Bison (14-15-0) to win the TWF World Heavyweight Title.
3. #5 Amazing Red (17-7-0) beat #12 Marc Briscoe (7-5-0)
4. #4 Low Ki (19-9-2) (BOLT 4 Winner) beat #13 Gran Akuma (5-5-0)
5. #11 Tyler Black (10-3-1) (BOLT 15 Winner) beat #6 Spirit (15-10-0)
6. #3 Taion (22-12-1) beat #14 TJ Perkins (5-8-0)
7. #10 Petey Williams (12-10-0) beat #7 Chris Sabin (14-9-0)
8. #2 Doomsday (23-12-2) (BOTLT 3 Winner) beat #15 TJ Wilson (4-5-0)

Round 2:

1. #16 Sgt. (6-9-0) beat #9 B-Boy (13-10-0) to win the TWF World Heavyweight Title.
2. #5 Amazing Red (18-7-0) beat #4 Low Ki (19-10-2)
3. #3 Taion (23-12-1) beat #11 Tyler Black (10-4-1)
4. #2 Doomsday (24-12-2) beat #10 Petey Williams (12-11-0)

Round 3:

1. #5 Amazing Red (19-7-0) beat #8 Sgt. (6-10-0) to win the TWF World Heavyweight Title.
2. #3 Taion (24-12-1) beat #2 Doomsday (24-13-2)

Quarter-Final Round:

1. #3 Taion (25-12-1) beat #5 Amazing Red (19-8-0) to win the TWF World Heavyweight Title.

Semifinal Round:

1. #5 Davey Richards (21-6-0) beat #2 Mike Quackenbush (31-14-0)
2. #3 Venom (27-11-1) beat #3 Taion (25-13-1) to win the TWF World Heavyweight Title.

Final Round:

1. #5 Davey Richards (22-6-0) beat #3 Venom (28-12-1) in a Non Title Match to win the tournament. Venom before the match got Thomas Boss and Mike Bison to agree to make the finals non title.

Non Tournament Matches:

1. Ayako Hamada beat Lady Trooper
2. Laurie Hammer beat Amazing Kong
3. Nigel McGuiness beat Finley
4. Tommy Dreamer beat Masada and Abyss in a 3 Way Hardcore Match.
5. Rhino beat Sagat
6. Naughty By Nature beat Hoodies, Hard Luck Fighters, East/West Dragons in a 4 Way Dance.
7. Matt Hardy beat Jay Briscoe, Dagger, Christian Cage in a 4 Way Dance.
8. Snake Eyes beat Tyler Reks, John Fire, Impaler in a 4 Way Dance.
9. Bryan Danielson beat Trooper 2, Jimmy Yang, Christopher Daniels in a 4 Way Dance.
10. Jigsaw beat Frankie Kazarian, Matt Sydal, Chris Night in a 4 Way Dance.
11. Kenny Omega beat Eddie Kingston, Jack Swagger, Rhendo, Shelton Benjamin, Dolph Ziggler, Commander in a 6 Way Dance.
12. Speedster Lite beat Colt Cabana, Hallowicked, Knockout, Slasher, Captain Savior in a 6 Way Dance.
13. Cyrus Bourne beat Jay Briscoe, Jay Lethal, Sonjay Dutt, Trooper 1, Barbecue in a 6 Way Dance.
14. Chris Jericho beat John Morrison, William Regal, Santino Marella, Street Warrior, Chuck Taylor in a 6 Way Dance.
15. Randy Orton and Kings Of Wrestling beat
D-X and Samoa Joe

EUWF, TWF, ECW's Eddie Guerrero Tribute Show 2010-
11/13/2010-Surviving Month 2010 Day 13 results:
Best Of Lightweight Tournament 18:

Bracket 1-Round 1:

1. #1 Christopher Daniels (42-13-2) (BOLT 17 Winner) beat #16 Smash (4-10-0)
2. #9 Petey Williams (14-12-0) beat #8 Delirious (16-11-1)
3. #5 Low Ki (21-11-2) (BOLT 4 Winner) beat #12 Blanka (8-11-0)
4. #13 Kenny Omega (7-2-1) beat #4 Alex Shelley (23-13-2)
5. #11 TJ Perkins (11-9-1) beat #6 Speedster Lite (20-17-0) (BOLT 6 Winner)
6. #3 Davey Richards (26-7-0) (BOLT 16 Winner) beat #14  Devon Moore (6-1-0)
7. #7 Spirit (18-11-0) beat #10 Drake Younger (18-7-0)
8. #2 Mike Quackenbush (33-14-0) beat #15 Venomous (4-4-0)

Round 2:

1. #9 Petey Williams (15-12-0) beat #1 Christopher Daniels (42-13-2)
2. #13 Kenny Omega (8-2-1) beat #5
Low Ki (21-12-2)
3. #3 Davey Richards (27-7-0) beat #11 TJ Perkins (11-10-1)
4. #7 Spirit (19-11-0) beat #2 Mike Quackenbush (33-15-0)

Round 3:

1. #13 Kenny Omega (9-2-1) beat #9 Petey Williams (15-13-0)
2. #7 Spirit (20-11-0) beat #3 Davey Richards (27-8-0)

Quarter-Final Round:

1. #13 Kenny Omega (10-2-1) beat #7 Spirit (20-12-0)

Bracket 2-Round 1:

1. #1 Super Crazy (40-12-3) (BOLT 9 Winner) beat #16 Ken (4-11-0)
2. #8 Chavo Guerrero Jr (16-16-0) beat #9 Tyler Black (12-6-1) (BOLT 15 Winner)
3. #12 Guile (9-14-0) beat #5 Homicide (20-13-2)
4. #13 Power Warrior (7-5-1) beat #4 Piloit (23-17-2)
5. #11 Frankie Kazarian (10-7-0) beat #6 Joe (18-15-0) (BOLT 1 Winner)
6. #3 Amazing Red (26-9-1) beat #14 Rhendo (6-11-1)
7. #10 Jack Evans (13-11-0) beat #7 Eric Bison (17-17-0)
8. #2 Bryan Danielson (32-13-1) beat #15 Icarus (4-5-0)

Round 2:

1. #8 Chavo Guerrero Jr. (17-16-0) beat #1 Super Crazy (40-13-3)
2. #12 Guile (10-14-0) beat #13 Power Warrior (7-6-1)
3. #3 Amazing Red (27-9-1) beat #11 Frankie Kazarian (10-8-0)
4. #2 Bryan Danielson (33-13-1) beat #10 Jack Evans (13-12-0)

Round 3:

1. #12 Guile (11-14-0) beat #8 Chavo Guerrero Jr. (17-17-0)
2. #3 Amazing Red (28-9-1) beat #2 Bryan Danielson (33-14-1)

Quarter-Final Round:

1. #3 Amazing Red (29-9-1) beat #12 Guile (11-15-0)

Bracket 3-Round 1:

1. #1 AJ Styles (39-14-1) (BOLT 14 Winner) beat #16 Chris Night (4-11-0)
2. #9 Jimmy Jacobs (13-8-0) beat #8 Barbecue (14-15-1)
3. #12 Ricochet (8-6-0) beat #5 Jay Lethal (20-13-0)
4. #4 Jack Crystal (23-12-0) beat #13 Ryu (6-9-0)
5. #6 Mr. America (18-10-0) beat #11 TJ Wilson (8-7-0)
6. #3 Brian Thunder (26-15-2) (BOLT 5 Winner) beat #14 Knockout (5-8-0)
7. #10 Sonjay Dutt (12-13-0) beat #7 Jim Brooks (18-13-0)
8. #2 Venom (31-13-1) beat #15 Jigsaw (4-7-0)

Round 2:

1. #1 AJ Styles (40-14-1) beat #9 Jimmy Jacobs (13-9-0)
2. #12 Ricochet (9-6-0) beat #4 Jack Crystal (23-13-0)
3. #6 Mr. America (19-10-0) beat #3 Brian Thunder (26-16-2)
4. #2 Venom beat (32-13-1) beat #10 Sonjay Dutt (12-14-0)

Round 3:

1. #12 Ricochet (10-6-0) beat #1 AJ Styles (40-15-1)
2. #2 Venom (33-13-1) beat #6 Mr. America (19-11-0)

Quarter-Final Round:

1. #2 Venom (34-13-1) beat #12 Ricochet (10-7-0)

Bracket 4-Round 1:

1. #1 Mike Bison (33-11-1) (BOTL 10 Winner) beat #16 Darkness Backlot Assassin (3-6-0)
2. #8 Mark Night (15-15-1) beat #9 El Generico (12-11-0)
3. #5 Vlad (21-13-0) beat #12 Sgt. (7-11-0)
4. #4 Austin Aries (21-11-0) beat #13 West Side Dragon (6-8-0)
5. #6 Roderick Strong (18-11-0) beat #11 Marc Briscoe (8-7-0)
6. #3 Taion (26-14-1) beat #14 John Fire (5-13-0)
7. #7 Chris Sabin (16-10-0) beat #10 Harry Smith (10-7-0)
8. #2 Doomsday (27-14-2) (BOTLT 3 Winner) beat #15 Snake Eyes (4-10-0)

Round 2:

1. #8 Mark Night (16-15-1) beat #1 Mike Bison (33-12-1)
2. #4 Austin Aries (22-11-0) beat #5 Vlad (21-14-0)
3. #6 Roderick Strong (19-11-0) beat #3 Taion (26-15-1)
4. #7 Chris Sabin (17-10-0) beat #2 Doomsday (27-15-2)

Round 3:

1. #8 Mark Night (17-15-1) beat #4 Austin Aries (22-12-0)
2. #6 Roderick Strong (20-11-0) beat #7 Chris Sabin (17-11-0)

Quarter-Final Round:

1. #8 Mark Night (18-15-1) beat #6 Roderick Strong (20-12-0)

Semifinal Round:

1. #2 Venom (35-13-1) beat #13 Kenny Omega (10-3-1)
2. #8 Mark Night (19-15-1) beat #3 Amazing Red (29-9-1)

Final Round:

1. #2 Venom (36-13-1) beat #8 Mark Night (19-16-1) to finally winning his first BOL Tournament.  He made the finals last two years during Eddie Memorial Shows but lost to AJ Styles and Davey Richards.

Non Tournament Matches:

1. Kane beat Blood Warrior
2. New Demolition beat Hoodies, Hot Shots, Ruckus/Sabian, Naughty By Nature, East/West Side Dragons, Warrior Ninja #2/3, Crazy in a 8 Way Dance
3. Lady Trooper beat Temptress, Laurie Hammer, Samantha Bison, Jade Thunder, Jinx in a 6 Way Dance.
4. Queens Of Wrestling beat Cheerleader Melissa and Star Pryde
5. The Players beat Doomsday Girl/Lady Venomous and Lady Naughty By Nature in a 3 Way Dance.
6. Doug Williams beat William Regal
7. Necro Butcher beat Abyss, Scotty Vortekz, Danny Havoc in a 4 Way Hardcore Match.
8. Wade Barrett beat Sagat, Machine, Fire Backlot Warrior in a 4 Way Dance.

EUWF, TWF, ECW's Eddie Guerrero Tribute Show 2011-
11/13/2011-Surviving Month 2011 Day 13 results:
Best Of Lightweight Tournament 20:

Bracket 1-Round 1:

1. #16 Snake Eyes (6-11-0) beat #1 Christopher Daniels (44-16-2) (BOLT 17 Winner)
2. #9 Ricochet (16-8-0) beat #8 Drake Younger (19-9-0)
3. #12 TJ Wilson (11-8-0) beat #5 Vlad (24-16-0) by forfit.
4. #13 Kenny King (8-2-0) beat #4 Austin Aries (24-14-1)
5. #11 Power Warrior (13-7-2) beat #6 Homicide (23-15-2)  
6. #14 BxB Hulk (7-4-0) beat #3 Doomsday (29-16-2) (BOTL 3 Winner)
7. #10 Sonjay Dutt (14-15-0) beat #7 Quiet Storm (21-11-0)
8. #2 Mike Quackenbush (36-16-0) beat #15 Knockout (6-10-0)

Round 2:

1. #16 Snake Eyes (7-11-0) beat #9 Ricochet (16-9-0)
2. #12 TJ Wilson (12-8-0) beat #13 Kenny King (8-3-0)
3. #11 Power Warrior (14-7-2) beat #14 BxB Hulk (7-5-0)
4. #2 Mike Quackenbush (37-16-0) beat #10 Sonjay Dutt (14-16-0)

Round 3:

1. #16 Snake Eyes (8-11-0) beat #12 TJ Wilson (12-9-0)
2. #2 Mike Quackenbush (38-16-0) beat #11 Power Warrior (14-8-2)

Quarter-Final Round:

1. #2 Mike Quackensbush (39-16-0) beat #16 Snake Eyes (8-12-0)

Bracket 2-Round 1:

1. #16 WN Alpha (5-5-1) beat #1 AJ Styles (42-17-1) (BOLT 14 Winner)
2. #9 Frankie Kazarian (16-9-1) beat #8 CIMA (18-10-0)
3. #5 Low Ki (24-13-2) (BOTL 4 Winner) beat #12 Marc Briscoe (9-9-0)
4. #4 Roderick Strong (25-13-1) beat #13 Devon Moore (7-4-0)
5. #11 El Generico (14-12-0) beat #6 Speedster Lite (23-19-0) (BOTL 6 Winner) Pac was attacked before the match by Blood Warriors and couldn't wrestle.  Generico who had pulled originally due to unforclosed problem took his place.
6. #14 Matt Cross (7-6-1) beat #3 Taion (27-17-1)
7. #10 Guile (14-16-0) beat #7 Brian Kendrick (21-16-1)
8. #15 Azriael (7-9-0) beat #2 Mike Bison (34-14-1) (BOTL 10 Winner)

Round 2:

1. #16 WN Alpha (6-5-1) beat #9 Frankie Kazarian (16-10-1)
2. #4 Roderick Strong (26-13-1) beat #5 Low Ki (24-14-2)
3. #11 El Generico (15-12-0) beat #14 Matt Cross (7-7-1)
4. #10 Guile (15-16-0) beat #14 Azriael (7-10-0)

Round 3:

1. #16 WN Alpha (7-5-1) beat #4 Roderick Strong (26-14-1)
2. #11 El Generico (16-12-0) beat #10 Guile (15-17-0)

Quarter-Final Round:

1. #16 WN Alpha (8-5-1) beat #11 El Generico (16-13-0)

Bracket 3-Round 1:

1. #1 Bryan Danielson (42-14-1) (BOTL 19 Winner) beat #16 Jay Briscoe (4-9-0)
2. #8 Petey Williams (19-14-0) beat #9 Jack Evans (14-14-0)
3. #5 Piloit (25-18-2) beat #12 Blanka (8-13-0)
4. #4 Jack Crystal (25-14-0) beat #13 Jimmy Rave (7-6-0)
5. #11 TJ Perkins (12-11-1) beat #6 Spirit (22-14-0)
6. #14 Sabian (7-7-0) beat #3 Brian Thunder (27-18-2) (BOTL 5 Winner)
7. #10 Kenny Omega (13-4-1) beat #7 Eric Bison (21-19-0)
8. #15 Akira Tozawa (6-1-0) beat #2 Amazing Red (32-11-1)

Round 2:

1. #8 Petey Williams (20-14-0) beat #1 Bryan Danielson (42-15-1)
2. #4 Jack Crystal (26-14-2) beat #5 Piloit (25-19-2)
3. #11 TJ Perkins (13-11-1) beat #14 Sabian (7-8-0)
4. #15 Akira Tozawa (7-1-0) beat #10 Kenny Omega (13-5-1)

Round 3:

1. #8 Petey Williams (21-14-0) beat #4 Jack Crystal (26-15-2)
2. #15 Akira Tozawa (8-1-0) beat #11 TJ Perkins (13-12-1)

Quarter-Final Round:

1. #15 Akira Tozawa (9-1-0) beat #8 Petey Williams (21-15-0)

Bracket 4-Round 1:

1. #16 Brett Wayfield (3-2-0) beat #1 Venom (37-15-1) (BOTL 18 Winner)
2. #9 Barbecue (15-16-1) beat #8 Delirious (16-13-1)
3. #5 Mark Night (24-17-1) beat #12 Sgt. (8-13-0)
4. #13 Yamoto (7-3-1) beat #4 Jay Lethal (24-15-0)
5. #11 Masato Yoshino (11-5-0) beat #6 Jim Brooks (22-15-0)
6. #3 Mr. America (25-13-1) v.s. #14 Rocky Romero (6-8-0)
7. . #10 Tyler Black (13-7-1) (BOLT 15 Winner) beat #7 Joe (19-18-0) (BOLT 1 Winner)
8. #15 Eddie Edwards (6-1-0) beat #2 Davey Richards (31-9-0) (BOTL 16 Winner)

Round 2:

1. #16 Brett Wayfield (4-2-0) beat #9 Barbecue (15-17-1)
2. #5 Mark Night (25-17-1) beat #13 Yamoto (7-4-1)
3. #3 Mr. America (27-13-1) beat #11 Masato Yoshino (12-5-0)
4. #10 Tyler Black (14-7-1) beat #15 Eddie Edwards (6-2-0)

Round 3:

1. #16 Brett Wayfield (5-2-0) beat #5 Mark Night (25-18-1)
2. #10 Tyler Black (15-7-1) beat #3 Mr. America (27-14-1)

Quarter-Final Round:

1. #16 Brett Wayfield (6-2-0) beat #10 Tyler Black (15-8-1)

Semifinal Round:

1. #16 Brett Wayfield (7-2-0) beat #2 Mike Quackenbush (39-17-0)
2. #15 Akira Tozawa (10-1-0) beat #16 WN Alpha (8-6-1)

Final Round:

1. #16 Akira Tozawa (11-1-0) beat #16 Brett Wayfield (7-3-0) to become the first international wrestler to win BOLT.  During the match both fellow Blood Warriors member CIMA, Ricochet, Broadie Lee got involved when the ref was bumped.  Junction Three members Pac, Yamoto, Masato Yoshino got inovlved next.  First take out blood warriors and then hitting moves on Tozawa.  This lead to brawl between BW and J3 on floor.  Brett went for dive but High Flyers except for Barbecue attacked Brett and American Heroes made the save.  The refs getting all sort out barbecue ran in from the crowd and hit Brett with Jackson Rouch's hardcore title belt.  This leads to tozawa hitting the arm capture german suplex for the win.  Tozawa and BW celebrated the win and even suggested that next time he is here he was going for the EUWF World Triple Crown Title.

Non Tournament Matches:

1. Jade Thunder beat Scarlet
2. Miss Lee beat Ms. America in a Non Title Match.
3. Laurie Hammer beat Harley Wayfield
4. Nightmare beat Warrior Ninja Red and Black
5. Jigsaw and Hallowicked beat Trooper 1 and 2
6. Kevin Steen beat Robert Roode
7. Hurricano and Epico beat Doomsday Kid and Venomous
8. Ronin and Throwbacks beat Hoodies and Naughty By Nature

Eddie Guerrero Memorial Show 2012-Nov 13-Surviving Month 12 D13 Card:
Best Of Lightweight Tournament 24:

Bracket 1-Round 1:

1. #1 Bryan Danielson (45-16-1) (BOTL 19 Winner) beat #16 John Fire (7-16-0)
2. #8 Guile (20-19-0) beat #9 Frankie Kazarian (18-12-1)
3. #12 Sami Callihan (13-7-0) beat #5 Jack Crystal (28-17-2)
4. #4 Doomsday (31-18-2) (BOTL 3 Winner) beat #13 Blanka (10-15-0)
5. #6 Piloit (27-21-2) beat #11 Akira Tozawa (13-4-0) (BOLT 20 Winner)
6. #3 Austin Aries (32-16-1) beat #14 Sgt. (9-15-0)
7. #7 Eric Bison (23-21-0) beat #10 Sonjay Dutt (15-18-0)
8. #15 Hallowicked (9-8-0) beat #2 Venom (38-18-1) (BOTL 18 Winner)

Round 2:

1. #8 Guile (21-19-0) beat #1 Bryan Danielson (45-17-1)
2. #12 Sami Callihan (14-7-0) beat #4 Doomsday (31-19-2)
3. #3 Austin Aries (33-16-1) beat #6 Piloit (27-22-2)
4. #7 Eric Bison (24-21-0) beat #15 Hallowicked (9-9-0)

Round 3:

1. #12 Sami Callihan (15-7-0) beat #8 Guile (21-20-0)
2. #3 Austin Aries (34-16-1) beat #7 Eric Bison (24-22-0)

Quater-Final Round:

1. #3 Austin Aries (35-16-1) beat #12 Sami Callihan (15-8-0)

Bracket 2-Round 1:

1. #1 Christopher Daniels (45-18-2) (BOLT 17 Winner) beat #16 Genki Horguchi (5-6-0)
2. #9 El Generico (19-14-0) beat #8 Joe (19-21-0) (BOLT 1 Winner)
3. #5 Low Ki (29-16-2) (BOTL 4 Winner) beat #12 Kenny King (11-6-0)
4. #13 Chuck Taylor (10-5-0) beat #4 Roderick Strong (29-17-1)
5. #11 Brett Wayfield (14-5-0) beat #6 Rey Misterio Jr. (25-13-0) (BOLT 11 Winner)
6. #3 Mr. America (32-16-2) beat #14 Devon Moore (8-6-0)
7. #7 Power Warior (21-9-3) beat #10 John Moxly (14-4-0) (BOLT 22 Winner)
8. #15 Cyrus Bourne (9-11-0) (BOLT 23 Winner) beat #2 Davey Richards (37-11-0) (BOTL 16 Winner)

Round 2:

1. #9 El Generico (20-14-0) beat #1 Christopher Daniels (45-19-2)
2. #13 Chuck Taylor (11-5-0) beat #5 Low Ki (29-17-2)
3. #3 Mr. America (33-16-2) beat #11 Brett Wayfield (14-6-0)
4. #15 Cyrus Bourne (10-11-0) beat #7 Power Warrior (21-10-3)

Round 3:

1. #9 El Generico (21-14-0) beat #13 Chuck Taylor (11-6-0)
2. #15 Cyrus Bourne (11-11-0) beat #3 Mr. America (33-17-2)

Quater-Final Round:

1. #9 El Generico (22-14-0) beat #15 Cyrus Bourne (11-12-0)

Bracket 3-Round 1:

1. #1 AJ Styles (44-19-1) (BOLT 14 Winner) beat #16 Johnny The Kid (5-8-0)
2. #8 Ricochet (19-10-0) beat #9 Kenny Omega (15-7-1)
3. #12 Snake Eyes (12-12-0) beat #5 Vlad (28-18-1)
4. #4 Taion (30-19-1) beat #13 Sabian (9-10-0)
5. #11 TJ Wilson (14-10-0) beat #6 Spirit (24-16-0)
6. #14 Scorpio Sky (9-5-0) beat #3 Jim Books (30-17-0) (BOLT 21 Winner)
7. #10 WN Alpha (15-8-1) beat #7 Drake Younger (20-11-0)
8. #15 Rich Swan (8-3-0) beat #2 Amazing Red (34-14-1)

Round 2:

1. #8 Ricochet (20-10-0) beat #1 AJ Styles (44-20-1)
2. #12 Snake Eyes (13-12-0) beat #4 Taion (30-20-1)
3. #14 Scorpio Sky (10-5-0) beat #11 TJ Wilson (14-11-0)
4. #10 WN Alpha (16-8-1) beat #15 Rich Swan (8-4-0)

Round 3:

1. #8 Ricochet (21-11-0) beat #12 Snake Eyes (13-13-0)
2. #10 WN Alpha (17-8-1) beat #14 Scorpio Sky (10-6-0)

Quater-Final Round:

1. #10 WN Alpha (18-8-1) beat #8 Ricochet (21-12-0)

Bracket 4-Round 1:

1. #1 Mike Quackenbush (40-19-0) beat #16 Ryo Saito (2-6-0)
2. #9 Jimmy Jacobs (16-11-0) beat #8 CIMA (18-12-0)
3. #5 Speedster Lite (29-21-1) (BOTL 6 Winner) beat #12 Marc Briscoe (10-11-0)
4. #4 Mark Night (30-20-2) beat #13 Azriael (9-12-0)
5. #11 Pac (13-5-0) beat #6 Homicide (24-18-2)
6. #3 Jay Lethal (31-17-0) beat #14 Gran Akuma (8-8-0)
7. #7 Tyler Black (20-9-1) (BOLT 15 Winner) beat #10 TJ Perkins (14-14-1)
8. #2 Brian Thunder (34-20-2) (BOTL 5 Winner) beat #15 Ryu (7-18-0)

Round 2:

1. #1 Mike Quackenbush (41-19-0) beat #9 Jimmy Jacobs (16-12-0)
2. #4 Mark Night (31-20-2) beat #5 Speedster Lite (29-22-1)
3. #3 Jay Lethal (32-17-0) beat #11 Pac (13-6-0)
4. #7 Tyler Black (21-9-0) beat #2 Brian Thunder (34-21-2)

Round 3:

1. #4 Mark Night (32-20-2) beat #1 Mike Quackenbush (41-20-0)
2. #3 Jay Lethal (33-17-0) beat #7 Tyler Black (21-10-0)

Quater-Final Round:

1. #4 Mark Night (33-20-2) beat #3 Jay Lethal (33-18-0)

Semifinal Round:

1. #3 Austin Aries (37-16-1) beat #9 El Generico (22-15-0)
2. #4 Mark Night (34-20-2) beat #10 WN Alpha (18-9-1)

Final Round:

1. #3 Austin Aries (38-16-1) beat #4 Mark Night (34-21-2) to win the tournament.

Non Tournament:

1. Epico and Primo beat Naughty By Nature
2. Futuer Shock beat East/West Dragons
3. Young Bucks beat Trooper 1 and 2
4. Uso Brothers beat GL and Flash

EUWF and ECW's Eddie Guerrero Tribute Show 13
11/13/2013-Surviving Month 2013 Day 13 results:
Best Of Lightweight Tournament 26:

Bracket 1-Round 1:

1. #16 Masaki Mochizuki (2-4-0) beat #1 Bryan Danielson (46-19-1) (BOLT19 Winner)
2. #9 Brian Kendrick (23-18-1) beat #8 Tyler Black (22-12-0) (BOLT15 Winner)
3. #12 Blanka (14-16-0) beat #5 Roderick Strong (32-20-1)
4. #13 Cyrus Bourne (14-13-0) (BOLT23 Winner) beat #4 Doomsday (31-21-2) (BOLT3 Winner)
5. #11 Hallowicked (11-10-0) beat #6 Mr. America (37-20-2)
6. #3 Ricochet (25-12-0) beat #14 Sonjay Dutt (17-20-0)
7. #7 Jay Lethal (37-20-0) beat #10 Matt Cross (10-10-1)
8. #15 Pac (17-9-0) beat #2 Sami Callihan (24-11-0)

Round 2:

1. #16 Masaki Mochizuki (3-4-0) beat #9  Brian Kendrick (23-19-1)
2. #12 Blanka (15-16-0) beat #13 Cyrus Bourne (14-14-0)
3. #3 Ricochet (26-12-0) beat #11 Hallowicked (11-11-0)
4. #7 Jay Lethal (38-20-0) bea #15 Pac (17-10-0)

Round 3:

1. #12 Blanka (16-16-0) beat #16 Masaki Mochizuki (3-5-0)
2. #7 Jay Lethal (39-20-0) beat #3 Ricochet (26-13-0)

Quarter-Final Round:

1. #7 Jay Lethal (40-20-0) beat #12 Blanka (16-17-0)

Bracket 2-Round 1:

1. #16 Genki Horiguchi (6-5-0) beat #1 Austin Aries (40-18-1) (BOLT124 Winner)
2. #8 WN Alpha (24-11-1) beat #9 Chavo Guerrero Jr. (19-20-0)
3. #12 Sabian (12-11-0) beat #5 Jack Crystal (34-18-2) (BOLT25 Winner)
4. #4 Speedster Lite (31-23-1) (BOLT6 Winner) beat #13 Paul London (15-11-0) (BOLT7 Winner)
5. #11 Adam Cole (7-3-0) beat #6 Mark Night (40-24-2)
6. #14 Jimmy Jacobs (19-14-0) beat #3 Homicide (24-21-2)
7. #10 Sgt. (13-16-0) beat #7 Mike Bison (34-16-1) (BOLT10 Winner)
8. #15 Brett Wayfield (16-8-0) beat #2 Vlad (30-21-1)

Round 2:

1. #8 WN Alpha (25-11-1) beat #16 Genki Horiguchi (6-6-0)
2. #4 Speedster Lite (32-23-1) beat #12 Sabian (12-12-0)
3. #11 Adam Cole (8-3-0) beat #14 Jimmy Jacobs (19-15-0)
4. #15 Brett Wayfield (17-8-0) beat #10 Sgt. (13-17-0)

Round 3:

1. #8 WN Alpha (26-11-1) beat #4 Speedster Lite (32-24-1)
2. #11 Adam Cole (9-3-0) beat #15 Brett Wayfield (17-9-0)

Quarter-Final Round:

1. #8 WN Alpha (27-11-1) beat #11 Adam Cole (9-4-0)

Bracket 3-Round 1:

1. #16 Thomas Bernard (2-1-0) beat #1 Christopher Daniels (45-21-2) (BOLT17 Winner)
2. #9 Guile (23-21-0) beat #8 CM Punk (22-8-0)
3. #12 Rich Swan (13-5-0) beat #5 Piloit (33-25-2)
4. #4 Jim Brooks (31-18-0) (BOLT21 Winner) beat #13 Scorpio Sky (13-8-0)
5. #11 Gran Akuma (10-9-0) beat #6 Davey Richards (37-13-0) (BOLT16 Winner)
6. #3 Drake Younger (25-12-0) beat #14 Chuck Taylor (17-8-0)
7. #7 Amazing Red (36-15-1) beat #10 Devon Moore (10-8-0)
8. #2 Eric Bison (26-23-0) beat #15 Snake Eyes (16-15-0)

Round 2:

1. #16 Thomas Bernard (3-1-0) beat #9 Guile (23-22-0)
2. #12 Rich Swan (14-5-0) beat #4 Jim Brooks (31-19-0)
3. #3 Drake Younger (26-12-0) beat #11 Gran Akuma (10-10-0)
4. #7 Amazing Red (37-15-1) beat #2 Eric Bison (26-24-0)

Round 3:

1. #16 Thomas Bernard (4-1-0) beat #12 Rich Swan (14-6-0)
2. #3 Drake Younger (27-12-0) beat #7 Amazing Red (37-16-1)

Quarter-Final Round:

1. #3 Drake Younger (28-12-0) beat #16 Thomas Bernard (4-2-0)

Bracket 4-Round 1:

1. #16 Jimmy Susumu (6-5-0) beat #1 AJ Styles (44-22-1) (BOLT14 Winner)
2. #8 Petey Williams (24-17-0) beat #9 Frankie Kazarian (20-14-1)
3. #5 Taion (34-21-1) beat #12 Christian Cage (12-9-0)
4. #4 El Generico (31-18-0) beat #13 B-Boy (15-12-0)
5. #11 AR Fox (9-5-0) beat#6 Venom (38-20-1) (BOLT18 Winner)
6. #3 Spirit (25-18-0) beat #14 John Moxly (17-6-0) (BOLT22 Winner)
7. #10 Kofi Kingston (11-3-1) beat #7 Brian Thunder (35-24-2) (BOLT5 Winner)
8. #2 Power Donity (27-12-3) beat #15 TJ Perkins (16-16-1)

Round 2:

1. #8 Petey Williams (25-17-0) beat #16 Jimmy Susumu (6-6-0)
2. #4 El Generico (32-18-0) beat #5 Taion (34-22-1)
3. #11 AR Fox (10-5-0) beat #3 Spiri (25-19-0)
4. #2 Power Donity (28-12-3) beat #10 Kofi Kingston (11-4-1)

Round 3:

1. #4 El Generico (33-18-0) beat #8 Petey Williams (25-18-0)
2. #2 Power Donity (29-12-3) beat #11 AR Fox (10-6-0)

Quarter-Final Round:

1. #2 Power Donity (30-12-3) beat #4 El Generico (33-19-0)

Semifinal Round:

1. #8 WN Alpha (28-11-1) beat #7 Jay Lethal (40-21-0)
2. #3 Drake Younger (29-12-0) beat #2 Power Donity (30-13-3)

Final Round:

1. #3 Drake Younger (28-12-0) beat #8 WN Alpha (28-12-1) to win the Tournament.

Non Tournament Matches:

1. Jade Thunder beat Temptress
2. Lady Warrior beat Sally Gunstone
3. Paige beat Debbie Summers
4. Daniel Westernlock beat Alica Fox
5. Lady Savior beat Misty Dawner
6. Sara Del Rey beat AJ Lee
7. Nattie Neidhart beat Jennifer Roadie
8. Tamina Snuka beat Laurie Hammer
9. Machine beat Destroyer Backlot Warrior
10. Richie Borndo and Tristin Heartsend beat Crazy
11. Willie Mack beat Curt Hawkins
12. Super Smash Brothers beat 3.0
13. Michel Elgin beat Joe Henning
14. Caprice Coleman and Cedric Alexander beat Fire and Crash Backlot Warriors

EUWF and ECW's Eddie Guerrero Tribute Show 2014-
11/13/2014-Surviving Month 2014 Day 13 results:
Best Of Lightweight Tournament 28:

Pre Show:
Round 1:

1. #16 Icarus (10-9-0) beat #16 Bloody Donity (9-10-0)
2. #16 Rhett Titus (10-4-0) beat #16 Shane Strickland (4-3-0)
3.  #16 Freddie Waldeno (9-5-0) beat #16 Venomous (9-9-0)
4. #16 Kyle O'Reily (10-4-0) beat #16 Trooper 1 (8-14-0)

PPV:
Bracket 1-Round 2:

1. #16 Icarus (11-9-0) beat #1 Mark Night (47-25-2) (BOLT 27 Winner)
2. #8 Guile (25-23-0) beat #9 Frankie Kazarian (23-16-1)
3. #12 AR Fox (14-7-0) beat #5 Mike Bison (34-18-1) (BOLT10 Winner)
4. #4 Roderick Strong (35-21-1) beat #13 Sgt. (14-19-0)
5. #6 Sami Zayn (39-20-0) beat #11 Azriael (11-15-0)
6. #3 Ricochet (29-14-0) beat #14 TJ Perkins (17-18-0)
7. #7 Venom (39-21-1) (BOLT18 Winner) beat #10 Devon Moore (11-10-0)
8. #15 Sonjay Dutt (18-21-0) beat #2 Drake Younger (30-14-0) (BOLT26 Winner)

Round 3:

1. #16 Icarus (12-9-0) beat #8 Guile (25-24-0)
2. #12 AR Fox (15-7-0) beat #4 Roderick Strong (36-22-1)
3. #6 Sami Zayn (40-20-0) beat #3 Ricochet (29-15-0)
4. #15 Sonjay Dutt (19-21-0) beat #7 Venom (39-22-1)

Round 4:

1. #16 Icarus (13-9-0) beat #12 AR Fox (15-8-0)
2. #6 Sami Zayn (41-20-0) beat #15 Sonjay Dutt (19-22-0)

Quarter-Final Round:

1. #6 Sami Zayn (42-20-0) beat #16 Icarus (13-10-0)

Bracket 2-Round 2:

1. #1 Jay Lethal (44-22-0) beat #16 Rhett Titus (10-5-0)
2. #8 Pac (25-11-0) beat #9 John Moxly (19-8-0)
3. #5 Power Donity (37-14-3) beat #12 Marc Briscoe (13-14-0)
4. #13 Adam Cole (15-5-0) beat #4 Low Ki (32-20-2) (BOLT4 Winner)
5. #6 Austin Aries (42-19-1) (BOLT124 Winner) beat #11 Chris Night (10-16-0)
6. #14 Brett Wayfield (20-10-0) beat #3 Homicide (25-23-2)
7. #10 Kofi Kingston (13-4-1) beat #7 Piloit (37-27-2)
8. #15 Hallowicked (16-12-0) beat #2 Jim Brooks (33-20-0) (BOLT21 Winner)

Round 3:

1. #8 Pac (26-11-0) beat #1 Jay Lethal (44-23-0)
2. #13 Adam Cole (16-5-0) beat #5 Power Donity (37-15-3)
3. #14 Brett Wayfield (21-10-0) beat #6 Austin Aries (42-20-1)
4. #10 Kofi Kingston (14-4-1) beat #15 Hallowicked (16-13-0)

Round 4:

1. #13 Adam Cole (17-5-0) beat #8 Pac (26-12-0)
2. #10 Kofi Kingston (15-4-1) beat #14 Brett Wayfield (21-11-0)

Quarter-Final Round:

1. #13 Adam Cole (18-5-0) beat #10 Kofi Kingston (15-5-1)

Bracket 3-Round 2:

1. #16 Freddie Waldeno (10-5-0) beat #1 Christopher Daniels (45-23-2) (BOLT17 Winner)
2. #9 Jimmy Jacobs (22-16-0) beat #8 Brian Kendrick (24-21-1)
3. #12 Gran Akuma (14-11-0) beat #5 Brian Thunder (35-26-2) (BOLT5 Winner)
4. #13 Cyrus Bourne (15-14-0) (BOLT 23 Winner) beat #4 Speedster Lite (34-25-1) (BOLT6 Winner)
5. #6 Davey Richards (39-14-0) (BOLT16 Winner) beat #11 Rocky Romero (10-13-1)
6. #3 Spirit (29-20-0) beat #14 Snake Eyes (17-17-0)
7. #7Amazing Red (38-17-1) beat #10 Matt Cross (12-12-1)
8. #2 Vlad (32-22-1) beat #15 Paul London (16-13-0) (BOLT7 Winner)

Round 3:

1. #16 Freddie Waldeno (11-5-0) beat #9 Jimmy Jacobs (22-17-0)
2. #13 Cyrus Bourne (16-14-0) beat #12 Gran Akuma (15-15-0)
3. #3 Spirit (30-20-0) beat #6 Davey Richards (39-15-0)
4. #7 Amazing Red (39-17-1) beat #2 Vlad (32-23-1)

Round 4:

1. #13 Cyrus Bourne (17-14-0) beat #16 Freddie Waldeno (11-6-0)
2. #3 Spirit (31-20-0) beat #7 Amazing Red (39-18-1)

Quarter-Final Round:

1. #3 Spirit (32-20-0) beat #13 Cyrus Bourne (17-15-0)

Bracket 4-Round 2:

1. #16 Kyle O'Reily (11-4-0) beat #1 AJ Styles (45-24-1) (BOLT14 Winner)
2. #9 Chuck Taylor (21-9-0) beat #8 Tyler Black (24-14-0) (BOLT 15 Winner)
3. #12 Sabian (14-13-0) beat #5 Jack Crystal (35-20-2) (BOLT25 Winner)
4. #4 Ash Hyde (33-13-1) beat #13 Scorpio Sky (14-10-0)
5. #6 Mr. America (42-21-2) beat #11 Jay Briscoe (10-13-0)
6. #14 Rich Swan (18-7-0) beat #3 Eric Bison (26-26-0)
7. #10 Eddie Edwards (13-5-0) beat #7 Taion (37-24-1)
8. #2 Doomsday (33-22-2) (BOLT3 Winner) beat #15 B-Boy (16-14-0)

Round 3:

1. #9 Chuck Taylor (22-9-0) beat #16 Kyle O'Reily (11-5-0)
2. #4 Ash Hyde (34-13-1) beat #12 Sabian (14-14-0)
3. #14 Rich Swan (19-7-0) beat #6 Mr. America (42-22-2)
4. #10 Eddie Edwards (14-5-0) beat #2 Doomsday (33-23-2)

Round 4:

1. #4 Ash Hyde (35-13-1) beat #9 Chuck Taylor (22-10-0)
2. #14 Rich Swan (20-7-0) beat #10 Eddie Edwards (14-6-0)

Quarter-Final Round:

1. #4 Ash Hyde (36-13-1) beat #14 Rich Swan (20-8-0)

Semifinal Round:

1. #6 Sami Zayn (43-20-0) beat #13 Adam Cole (18-6-0)
2. #3 Spirit (33-20-0) beat #4 Ash Hyde (36-14-1)

Final Round:

1. #6 Sami Zayn (44-20-0) beat #3 Spirit (33-21-0) to win the tournament.

Non Tournament Matches:

1. Paige beat Ariel Bison
2. LuFisto beat Lady Hammer
3. Star Pryde beat Bailey
4. Mickie Knuckles beat Cheerleader Melissa
5. Willie Mack beat Chris Sabin

EUWF and ECW's Eddie Guerrero Tribute Show 2015-
11/13/2015-Surviving Months 2015 Day 42 results:
Best Of Lightweight Tournament 30:
Pre Show:
Round 1:

1. #16
Johnny The Kid (10-11-0) beat #16 Daniel Xtreme (9-15-0)
2.
  #16 Spud (10-5-0) beat #16 Mike Bennett (9-7-0)
3. #16
Venomous (10-10-0) beat #16 Daryl Ranger (8-15-0)
4.
  #16 Seth Owens (1-0-0) beat #16 Tommy Knight (9-9-0)

PPV:
Bracket 1-Round 2:

1. #1
Mark Night (49-26-2) (BOLT 27 Winner) beat #16 Johnny The Kid (10-12-0)
2. #9
Sonjay Dutt (23-23-0) beat #8 Rich Swan (22-10-0)
3. #5
Rodeirck Strong (38-23-1) beat #12 Jay Briscoe (13-15-0)
4  #4
Piloit (38-28-2) beat #13 Matt Cross (13-14-1)
5. #6
Ash Hyde (41-15-1) beat #11 Trooper 1 (10-16-0)
6. #14
Kofi Kingston (17-6-1) beat #3 Sami Callihan (28-14-0)
7. #7
Power Donity (41-16-3) beat #10 West Side Dragon (10-15-0)
8. #2
Ricochet (31-16-0) beat #15 AR Fox (16-10-0)

Round 3:

1. #9 Sonjay Dutt (24-23-0) beat #1 Mark Night (49-27-2)
2. #5 Roderick Strong (39-23-1) beat #4 Piloit (38=29=2)
3. #6 Ash Hyde (42-15-1) beat #14 Kofi Kingston (17-7-1)
4. #2 Ricochet (32-16-0) beat #7 Power Donity (41-17-3)

Round 4:

1. #5 Roderick Strong (40-23-1) beat #9 Sonjay Dutt (24-24-0)
2. #2 Ricochet (33-16-0) beat #6 Ash Hyde (42-16-1)

Quarter-Final Round:

1. #5 Roderick Strong (41-23-1) beat #2 Ricochet (33-17-0)


Bracket 2-Round 2:

1. #16
Spud (11-5-0) beat #1 AJ Styles (46-26-1) (BOLT14 Winner)
2. #8
John Moxly (24-9-0) beat #9 Matt Hardy (18-17-2) (BOLT2 Winner)
3. #5
Taion (40-25-1) beat #12 Chris Night (11-18-0)
4  #13 Prince Devitt (15-4-0) beat #4
Jim Brooks (33-22-0) (BOLT21 Winner)
5. #11
Thomas Bernard (10-6-0) beat #6 Mr. America (44-24-2)
6. #14
Icarus (18-10-0) beat #3 Frankie Kazarian (24-18-1)
7. #7 Mr.
Venom (41-23-1) (BOLT18 Winner) beat #10 Rhett Titus (10-7-0)
8. #15
Freddie Waldeno (16-7-0) beat #2 Vlad (33-25-1)

Round 3:

1. #8 John Moxly (25-9-0) beat #16 Spud (11-6-0)
2. #13 Prince Devit (16-4-0) beat #5 Taion (40-26-1)
3. #14 Icarus (19-10-0) beat #11 Thomas Bernard (10-7-0)
4. #15 Freddie Waldeno (17-7-0) beat #7 Mr. Venom (41-24-1)


Round 4:

1. #13 Prince Devitt (17-4-0) beat #8 John Moxly (25-10-0)
2. #15 Freddie Waldeno (18-7-0) beat #14 Icarus (19-11-0)

Quarter-Final Round:

1. #15 Freddie Waldeno (19-7-0) beat #13 Prince Devitt (17-5-0)

Bracket 3-Round 2:

1. #1
Jay Lethal (48-24-0) beat #16 Venomous (10-11-0)
2. #9 TJ Perkins (20-19-0) beat #8
Cyrus Bourne (23-17-0) (BOLT 23 Winner)
3. #5
Jack Crystal (38-21-2) (BOLT25 Winner) beat #12 Devon Moore (12-12-0)
4  #13 Kyle O'Reily (14-6-0) beat #4
Speedster Lite (35-27-1) (BOLT6 Winner)
5. #6
Amazing Red (42-19-1) beat #11 Ryu (10-16-0)
6. #14
Snake Eyes (18-18-0) beat #3 Eric Bison (28-28-0)
7. #10
Jigsaw (11-12-0) beat #7 Davey Richards (40-16-0) (BOLT16 Winner)
8. #2
Pac (32-13-0) beat #15 Gran Akuma (16-17-0)

Round 3:

1. #1 Jay Lethal (49-24-0) beat #9 TJ Perkins (20-20-0)
2. #13 Kyle O'Reily (15-6-0) beat #5 Jack Crystal (38-22-2)
3. #6 Amazing Red (43-20-1) beat #14 Snake Eyes (18-19-0)
4. #2 Pac (33-12-0) beat #10 Jigsaw (11-13-0)


Round 4:

1. #1 Jay Lethal (50-24-0) beat #13 Kyle O'Reily (16-6-0)
2. #2 Pac (34-12-0) beat #6 Amazing Red (43-20-1)

Quarter-Final Round:

1. #1 Jay Lethal (51-24-0) beat #2 Pac (34-13-0)

Bracket 4-Round 2:

1. #16 Seth Owens (2-0-0) beat #1
Christopher Daniels (46-25-2) (BOLT17 Winner)
2. #9
Matt Sydal (19-7-0) beat #8 Brett Wayfield (23-13-0)
3. #12
Bloody Donity (12-11-0) beat #5 Brian Thunder (38-28-2) (BOLT5 Winner)
4  #4 Hollywood
Doomsday (35-24-2) (BOLT3 Winner) beat #13 Marc Briscoe (15-15-0)
5. #6
Austin Aries (44-21-1) (BOLT124 Winner) beat #11 John Fire (10-20-0)
6. #14
Hallowicked (18-14-0) beat #3 Guile (26-26-0)
7. #10
Zach Ryder (11-9-1) beat #7 Spirit (40-22-0) (BOLT 29 Winner)
8. #2
Low Ki (33-21-2) (BOLT4 Winner) beat #15 Sgt. (16-21-0)

Round 3:

1. #16 Seth Owens (3-0-0) beat #9 Matt Sydal (19-8-0)
2. #4 Hollywood Doomsday (36-24-2) beat #12 Bloody Donity (12-12-0)
3. #14 Hallowicked (19-14-0) beat #6 Austin Aries (44-22-1)
4. #2 Low Ki (34-21-2) beat #10 Zach Ryder (11-10-1)

Round 4:

1. #16 Seth Owens (4-0-0) beat #4 Hollywood Doomsday (36-25-2)
2. #14 Hallowicked (20-14-0) beat #2 Low Ki (34-22-2)

Quarter-Final Round:

1. #16 Seth Owens (5-0-0) beat #14 Hallowicked (20-14-0)

Semifinal Round:

1.
#15 Freddie Waldeno (20-7-0) beat #5 Roderick Strong (41-24-1) v.s.
2.
#1 Jay Lethal (52-24-0) beat #16 Seth Owens (5-1-0)

Final Round:

1.
#1 Jay Lethal (53-24-0) beat #15 Freddie Waldeno (20-8-0) to win the Tournament.

Non Tournament Matches:

The show began with a 10 bell solute and tribute to Eddie Guerrero.
1. Justine Hounda beat Sara Jane
2. RPG Vice beat Taylor Wad and GQ Wiley
3. Brent White beat Roman Reigns
4. Jane Thunder beat Dana Brooks
5. Kappa Knights beat Ligi Brothers
6. Chris Sabin beat Tyler Breeze

No comments:

Post a Comment